شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728310
هواشناسی هشدار داد؛

پیش بینی تند باد شدید و خیزش غبار برای جنوب شرق کشور

پیش بینی تند باد شدید و خیزش غبار برای جنوب شرق کشور
رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار زرد، گفت: از بعدازظهر دوشنبه بر شدت ناپایداری های جوی و بارش های رگباری در این استان افزوده می شود و احتمال سیلابی شدن رودخانه های فصلی وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود حداقل تا پنج شنبه پیش رو بارش ها در مناطق جنوی و ارتفاعات شرقی ادامه داشته باشد.

وی افزود: برای روز دوشنبه تمرکز بارندگی ها در مناطق جنوب و ارتفاعات شرقی، روزهای شه شنبه و چهارشنبه ارتفاعات شرقی و پنج شنبه ارتفاعات استان پیش بینی می شود.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در جریان فعالیت این سامانه همرفتی انتظار می رود علاوه بر بارش های رگباری باران و احتمال رعد و برق، تند بادهای شدید و موقتی، خیزش گرد و خاک و کاهش دید و وقوع صاعقه نیز روی دهد.

ملاشاهی اضافه کرد: عمده اثرات مخاطره آمیز این شرایط شامل جاری شدن روان آب و پرآب شدن مسیل‌ها، لغزندگی محورهای مواصلاتی، صاعقه و برق گرفتگی و خیزش گردو خاک و کاهش دید افقی است.

رئیس گروه پیش بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان توصیه کرد: از تردد و اسکان در کنار مسیل‌ها و رودخانه های فصلی خودداری و از رفتن به مناطق مرتفع و صعود به ارتفاعات به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب  به شدت پرهیز شود.

وی تصریح کرد: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی انتظار می رود ناپایداری ها از روز جمعه تقویت شود اما با توجه به احتمال تغییر در مدل ها، اطلاعات دقیق تر آن در روزهای آینده اعلام می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728310
ارسال نظر
نظرات