شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:05 منتشر شده در مورخ: 1400/02/06 شناسه خبر: 1728326
در جلسه شورای اداری استان مرکزی مطرح شد؛

سرمایه گذاری ۲۷۰۰میلیاردی در استان برای ایجاد۲۳۰۰شغل جدید/ افزایش ۱۹درصدی مصرف برق در فروردین ماه

سرمایه گذاری ۲۷۰۰میلیاردی در استان برای ایجاد۲۳۰۰شغل جدید/ افزایش ۱۹درصدی مصرف برق در فروردین ماه
یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با بیان اینکه ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه های سالجاری است، گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان آن در سالجاری در قالب تزریق اعتبار و تسهیلات تامین می شود و بیش از ۲۳۰۰ شغل می تواند ایجاد کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ رقیه یادگاری رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی در جلسه شورای اداری، گفت: در سال ۹۹ استان مرکزی در پروژه های اقتصاد مقاومتی رتبه قابل قبولی به دست آورد بطوری که ۱۸ پروژه با اعتبار ۲۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ۷۰ میلیون دلار منابع ارزی مورد بهره برداری قرار گرفت و بیش از ۳ هزار و ۳۶۰ شغل نیز ایجاد شد.

وی افزود: در سال ۱۴۰۰ بیشتر پروژه های اقتصاد مقاومتی پروژه های کوچک و زود بازده هستند بطوری که ۲۱ پروژه که عمدتا در حوزه گردشگری، کشاورزی و زیرساختی تولیدی هستند در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی با بیان اینکه ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار پروژه های سالجاری است، گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان آن در سالجاری در قالب تزریق اعتبار و تسهیلات تامین می شود و بیش از ۲۳۰۰ شغل می تواند ایجاد کند.

افزایش 19درصدی مصرف برق در فروردین ماه/ لزوم مدیریت مصرف در تابستان

همچنین در این جلسه محمد اله داد، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان مرکزی، گفت: صنعت برق در تابستان امسال با شرایط سختی روبرو است.

وی افزود: اهمیت تامین برق پایدار و مطمئن به دلیل شرایط ناشی از کرونا  به ویژه ضرورت بسیار بالای تامین برق مراکز درمانی و همچنین کم آبی سدها، افزایش گرمای هوا و قرار داشتن در ایام انتخابات، نسبت به سالهای گذشته بسیار بیشتر است.

وی به برگزاری مانور مدیریت مصرف در حوزه دستگاه های اجرایی در 15اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود:کاهش بارندگی ها و افزایش دما، کاهش 35درصدی ظرفیت تولید برق سد ها ،ارزانی بهای انرژی، مصارف روزافزون استخراج غیر مجاز رمز ارز ها، رشد چشمگیر رونق صنایع موجود، فروش 20 هزار انشعاب به متقاضیان و همچنین رشد مصرف 180 مگاواتی در بخش های صنعت و کشاورزی و تداوم شرایط کرونایی و حضور طولانی تر مشترکین در منازل از دلایل اصلی افزایش بار و مصرف در سال جاری است.

اله داد، ثابت ماندن بهای انشعاب برق بیش از 2 سال گذشته ،ارزانی انرژی برق، انتقال بخش عمده ای از درآمدهای صنعت برق به سازمان هدفمندی یارانه ها، افزایش چشمگیر قیمت تجهیزات و عدم جذابیت برای بخش خصوصی در سرمایه گذاری احداث نیروگاه به دلیل ارزانی انرژی تولیدی را از علل عدم توسعه تولید هم پای مصرف عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در استان مرکزی در فروردین ماه سال جاری 19 درصد رشد مصرف در باره زمانی مشابه نسبت به سال قبل داشته ایم، افزود: همکاری مشترکان صنعتی و کشاورزی و ادارات در تابستان سال جاری ضروری است. طی سال گذشته بابت همکاری مشترکان در طرح های پیک سایی 101میلیارد ریال پاداش همکاری در صورتحساب های بهای برق مصرفی آن ها لحاظ شده است.

اله داد اظهار داشت: تنظیم برنامه کاری هفتگی صنایع برای کاهش مصرف برق به صورت یک روز در هفته برای تابستان پیش رو ضروری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728326
ارسال نظر
نظرات