شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728456

۴ شهرستان استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند

۴ شهرستان استان مرکزی از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: طبق آخرین ابلاغیه وزارت بهداشت چهار شهرستان از وضعیت قرمز خارج شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: مطابق آخرین ابلاغیه وزارت بهداشت مورخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ،چهار شهرستان استان مرکزی در وضعیت نارنجی و ۸ شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: شهرستانهای محلات، دلیجان، زرندیه و کمیجان در وضعیت نارنجی و شهرستانهای اراک، ساوه ،خمین، آشتیان ،خنداب، شازند، فراهان و تفرش در وضعیت قرمز قرار دارند.

متولی سلامت استان تاکید کرد: واکسیناسیون ضربتی توسط همکاران بهداشت برای کادر بهداشت و درمانی انجام شده است و در حال ادامه واکسیناسیون با اولویت گروه های سالمند هستیم اما همچنان باید بدانیم که کرونا در حال جهش است و روز به روز جهش های جدیدی از آن پدیدار می شود.

جمالیان تصریح کرد: انجام واکسیناسیون بدین معنا نیست که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنیم بلکه باید همچنان در رعایت پروتکل های بهداشتی کوشا باشیم تا با گذر زمان و پیشرفت بیشتر علم پزشکی در خصوص این بیماری،ویروس کرونا ضعیف تر شود.

وی خاطرنشان کرد: کادر بهداشت و درمان تمام توان و پتانسیل خود را برای مهار این ویروس در موج چهارم به کار گرفته اما باید بدانیم که رفتار مردم عامل اصلی در پیدایش پیک این بیماری و یا فروکش کردن آن است.

انتهای پیام

 

https://www.dana.ir/1728456
ارسال نظر
نظرات