شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728488
مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی:

۱۰درصد مشکل بازار مرغ مربوط به تحریم هاست/ مشکل اصلی مربوط به سوء مدیریت دستگاه های دولتی است

۱۰درصد مشکل بازار مرغ مربوط به تحریم هاست/ مشکل اصلی مربوط به سوء مدیریت دستگاه های دولتی است
بزچلویی مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی، با بیان اینکه تحریم ها حداکثر باعث ۱۰درصد مشکلات بازار مرغ است، گفت: شاید تحریم ها باعث سختی در جا به جایی پول شده باشد ولی مشکل اصلی را سوء مدیریت دستگاه های دولتی شامل می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد بزچلویی مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص مشکلاتی که در هفته ها و ماه های گذشته، بازار مرغ استان و کشور را تحت تاثیر قرار داد، گفت: التهاب بازار مرغ در هفته های اخیر به علت کمبود نهاده های دامی از سال ۹۸ به بعد بوده است.

وی افزود: مشکل تحریم برای امروز و دیروز نبوده که بخواهیم مشکلات به وجود آمده در صنعت مرغداری را به آن گره بزنیم چرا که با وجود تحریم، نهاده ها در سال های گذشته وارد کشور می شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران استان مرکزی تصریح کرد: دلیل اصلی که باعث به وجود آمدن این مشکلات در بازار مرغ کشور شد، سوء مدیریت و سنگ اندازی دولت در واردات نهاده ها بود. دولت از سال ۹۸ به بعد، دستورالعمل های دست و پا گیری برای وارد کنندگان نهاده های دامی صادر کرد و این باعث شد تا تعدادی از واردکنندگان از چرخه واردات خارج شوند.

وی عدم تامین ارز جهت واردات نهاده ها را علت دیگر مشکلات صنعت مرغداری دانست و گفت: این باعث شد تا از سال ۹۸ تا به امروز با کمبود نهاده در کشور مواجه باشیم و مرغداران علاوه بر تحمل خسارت های سنگین، بسیاری از واحد های خود را تعطیل کردند. معدوم سازی جوجه های یک روزه در اواخر سال ۹۸ نیز به علت نبود نهاده بود.

بزچلویی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت نهاده ها اندکی بهتر شده، گفت: قیمت گذاری دستوری و برخورد تهدیدآمیز با تولیدکنندگان باعث شده تا بسیاری از فعالین این بازار رغبتی به تولید نداشته باشند و همین عدم تولید باعث مشکلات این روزهای بازار مرغ شده است. لذا اصلی ترین عامل مشکلات بازار مرغ را عدم مدیریت و نداشتن برنامه ای صحیح باعث شده است.

وی با بیان اینکه تحریم ها حداکثر باعث ۱۰درصد مشکلات بازار مرغ است، خاطرنشان کرد: شاید تحریم ها باعث سختی در جا به جایی پول شده باشد ولی مشکل اصلی را سوء مدیریت دستگاه های دولتی شامل می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1728488
ارسال نظر
نظرات