شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 11:07 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728515
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبرداد

استفاده از تمام ظرفیت‌ بیمارستان‌ها برای بستری بیماران کرونایی در استان زنجان

استفاده از تمام ظرفیت‌ بیمارستان‌ها برای بستری بیماران کرونایی در استان زنجان
آرمانی کیان معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از تمامی ظرفیت بیمارستان‌ها برای بستری بیماران کرونایی استفاده می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا آرمانی‌کیا در گفت‌وگو با موج رسا با بیان اینکه از بابت شیوع کرونا در استان زنجان در وضعیت ناراحت کننده‌ای قرار داریم اظهار کرد: بیمارستان‌ها تا جای ممکن بیماران کرونایی را پذیرش کرده‌اند تا برای آن‌ها خدمات رسانی کنند.

وی با اشاره به اینکه از تمامی ظرفیت‌های بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران استفاده شده است افزود: از تخت‌های بخش‌های مختلف به صورت موقت برای بستری بیماران کرونایی استفاده شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه کادر مراکز درمانی استان زنجان تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به بیماران کرونایی انجام می‌دهند ادامه داد: تخت خالی برای بیماران بد حال در بخش آی سی یو نداریم و برخی از بیماران بد حال با خالی شدن  بخش آی سی یو بلافاصله به این بخش منتقل خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه فاز اول واکسیناسیون گروه‌های پر خطر به اتمام رسیده و نزدیک ۹۲ درصد واکسینه شده‌اند ابراز کرد: از فردا فاز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال آغاز می‌شود و تعداد تزریقات ما در این فاز بیشتر خواهد بود.

آرمانی کیان خاطرنشان کرد: در واکسیناسیون فاز دوم با افراد گروه‌های هدف تماس گرفته می‌شود و تدابیر لازم برای انجام واکسیناسیون اتخاذ شده است.

وی عنوان کرد: در این دوره از واکسیناسیون افراد سالمند و بیمار در اولویت قرار گرفته است و شروع واکسیناسیون از افراد بالای ۸۰ سال آغاز خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبر داد تاکید کرد: از مردم درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که تنها راه مقابله با این بیماری فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728515
ارسال نظر
نظرات