شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728559
راوی خراسانی دفاع مقدس:

رزمندگان رأی دادن را مانند نماز خواندن واجب می‌دانستند/ کاندیدای اصلح خود را سرباز ولایت می‌داند

رزمندگان رأی دادن را مانند نماز خواندن واجب می‌دانستند/ کاندیدای اصلح خود را سرباز ولایت می‌داند
باخرد گفت: رزمندگان رأی دادن را مانند نماز خواندن واجب می‌دانستند و در هشت سال دفاع مقدس در خط‌ مقدم جبهه، جایی که خون بود و آتش بود باز هم در انتخابات شرکت می‌کردند و نمی‌گفتند ما که دیگر در حال جهاد و جنگیدن هستیم و دیگر نیازی به مشارکت در انتخابات نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن باخرد، راوی خراسانی دفاع مقدس در گفت‌وگو با صبح توس، اظهار کرد: امام خمینی(ره) بارها فرمودند «حفظ نظام اوجب واجبات است» و شرکت در انتخابات‌ یکی از مصادیق حفظ نظام است بدین معنی که مردم هرچقدر بیشتر پای صندوق‌های رأی بیایند، بمانندگذشته اعتبار جهانی نظام بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه رزمندگان رأی دادن را مانند نماز خواندن واجب می‌دانستند، گفت: از این رو رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس در خط‌ مقدم جبهه، جایی که خون بود و آتش بود و جان دادن بود باز هم در انتخابات شرکت می‌کردند و نمی‌گفتند ما که دیگر در حال جهاد و جنگیدن هستیم و دیگر نیازی به مشارکت در انتخابات نداریم.

راوی دفاع مقدس ادامه داد: زمانی که امام(ره) می‌فرمایند حفظ نظام از اوجب واجبات است یعنی انتخابات از نماز نیز واجب‌تر است بدین معنی که نماز اگر قضا شود می‌شود جبران کرد ولی اگر انتخابات قضا شود (شرکت نکردن در انتخابات و یا انتخاب بد) دیگر جبران نمی شود لذا اگر نگاهی به وصیت‌نامه شهدا نیز بیندازیم، مشاهده می‌کنیم که شهدا این مطلب را دنبال کردند؛ به‌عنوان‌مثال شهید احمدرضا احدی که نفر اول کنکور پزشکی در سال 64 شده بود و از دست‌نوشته‌هایش کتاب «حرمان هور» نوشته شده است در وصیت‌نامه‌اش آمده است که «فقط...... نگذارید حرف امام(ره) زمین بماند..... همین».

راوی خراسانی تصریح کرد: این بدان معنی است که منویات جناح‌های مختلف، آن‌ها که رفته‌اند و هستند و می‌آیند بر زمین بماند، اما نگذارید حرف امام(ولایت فقیه، امام خامنه ای) بر زمین بماند از این رو در انتخابات ۲۸خرداد نیز به کوری چشم دشمنان نظام جمهوری اسلامی شرکت کرده و با تأکیدامام خامنه ای مردم بار دیگر حماسه می‌آفرینند و همگی پای صندوق‌های رأی حاضر می‌شوند و فرد اصلح را انتخاب می‌کنند.

وی خاطر نشان شد: یکی از مهم‌ترین ویژگی فرد اصلح این است که باید از کف جامعه آمده باشد و درد مردم و مستضعفین را به خوبی چشیده و فهمیده باشد به‌عنوان‌مثال شهید رجایی از کف جامعه به‌عنوان رئیس جمهور انتخاب شد و با گوشت، پوست خود درد مردم را درک می‌کرد و می‌دانست کارگر شب بدون دستمزد به خانه رفتن یعنی چه.از این رو کسی که از کف جامعه آمده باشد قطعاً به دنبال اجرای قانون است تا به مستضعفین فشار کمتری وارد بشود

راوی خراسانی عنوان کرد: اصلی‌ترین ویژگی کاندیدای اصلح این است که خود را سرباز ولایت بداند و خودش را عددی در مقابل ولایت نداند لذا ما در تاریخ جمهوری اسلامی هرگاه رئیس‌جمهوری با این خصوصیات را داشتیم، موفق بودیم و نمونه بارز آن شهید رجایی بود که خودش را مرید وسرباز امام(ره) می‌دانست.

باخرد در پایان خاطر نشان کرد: اگر رئیس جمهور آینده این دو ویژگی اصلی را داشته باشد به امید خدا و با همت مجلس انقلابی و قوه قضاییه انقلابی دیگر مشکلات نیز برطرف می شود و انشاءالله در ظهور نیز تعجب خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728559
ارسال نظر
نظرات