شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:20 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728586
سخنگوی شورای وحدت:

حضور حداکثری در انتخابات سنگ بنای تداوم انقلاب است

حضور حداکثری در انتخابات سنگ بنای تداوم انقلاب است
منوچهر متکی گفت: حضور مردم در انتخابات، سنگ بنای تداوم انقلاب اسلامی و رفع نگرانی‌ها نسبت به آینده کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: تأکید خاصی که پیرامون نامزد این دوره از انتخابات و ویژگی‌های او وجود دارد، نشان از شرایطی است که در کشور حاکم است. محورهایی در فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص شاخص‌های انتخاب اصلح وجود دارد که ایمان، مؤمن بودن، مدیریت جهادی، انقلابی بودن، توجه به توانایی داخلی، عدم وادادگی در برابر کشورهای خارجی، نگاه به جوانان، نگاه امیدوارانه داشتن و عدالت‌جو بودن و فسادستیز بودن از شاخص‌هایی است که رهبر انقلاب برای انتخاب فرد اصلح نام بردند.

وی با بیان این‌که فرمایشات رهبر انقلاب به اعضای هیئت دولت و سیاسیون به یک مانیفست ارزشمند تبدیل شده است، گفت: تدوین و توجه به این نکات و رعایت آن‌ها بسیار مهم است.

سخنگوی شورای وحدت حضور مردم در انتخابات را سنگ بنای تداوم انقلاب عنوان کرد و بیان داشت: روی کار آمدن دولت‌ها با سلیقه‌های مختلف در ۴۰ سال گذشته گویای این موضوع مهم است و این مردم بودند که دولت‌ها را شکل دادند.

متکی گفت: تأکید رهبر معظم انقلاب در سخنان نوروزی‌شان مبنی بر ضرورت داشتن انتخاباتی پرشور و بانشاط و انتخاب درست گویای این واقعیت است که اگر انتخابات پرشور و انتخابی درست داشته باشیم، بخشی از نگرانی مردم نسبت به آینده و وضعیت خود می‌تواند رفع شود.

وی یادآور شد: گام‌های مثبتی در جمهوری اسلامی ایران برداشته شده اما در عین حال مشکلات و نارضایتی‌ها زیادی‌ها وجود داشته که این مشکلات و نارضایتی‌ها در دولت فعلی بروز و ظهور بیشتری داشته و مردم ملموس‌تر با نارسایی‌ها و گرفتاری‌ها در حوزه معیشت و اقتصاد روبه‌رو هستند.

سخنگوی شورای وحدت خاطرنشان کرد: متأسفانه کارگزاران دولتی تلاش می‌کنند، نقیصه و مشکلات موجود را صرفاً به تحریم‌ها ربط دهند؛ درصورتی‌که کارشناسان تأثیر تحریم‌ها بر مشکلات کشور را ۲۰ درصد ارزیابی می‌کنند و ۸۰ مشکلات کشور را به خاطر سوءمدیریت‌ها می‌دانند. مردم از خود می‌پرسند چطور می‌توانیم بنزین را برروی نفت‌کش از سه اقیانوس عبور دهیم و مقابل چشمان ناوهای آمریکایی به ونزوئلا تحویل دهیم و بهای آن را به طلا تحویل گرفت، اما نمی‌توانیم مرغ را از کشتارگاه تا بازار کنترل کرد. ما در حوزه‌هایی با بی‌کفایتی و مدیریت ناکارآمد دولتی مواجه هستیم که تحت هیچ شرایطی و با هیچ زبانی قابل دفاع نیست و دلیل آن هم به نوع نگاه دولت در حوزه مسائل داخلی و روابط خارجی است. استراتژی‌های نادرست و نگاه غیراصولی منجر به این شده تا این دولت فقط به برجامی امید داشته باشد که بنا به گفته رهبر انقلاب فقط خسارت محض بود.

متکی اتخاذ تدابیر مناسب در شرایط کرونایی را برای افزایش مشارکت در انتخابات مهم و ضروری ارزیابی کرد و گفت: در شورای وحدت در این خصوص بحث کردیم که باید دولت تمهیداتی را بیاندیشد تا حضور مردم در انتخابات تسهیل شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728586
ارسال نظر
نظرات