شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728647
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد؛

نقش نخبگان علمی در میزان مشارکت انتخاباتی

نقش نخبگان علمی در میزان مشارکت انتخاباتی
حسن همتی گفت: نخبگان علمی کشور نقش مهمی در افزایش یا کاهش مشارکت انتخاباتی مردم دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن همتی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار داشت: منظور رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت جوان انقلابی این است که رئیس جمهور و اعضای کابینه از سن و سال زیاد مثلاً ۷۰ سال برخوردار نباشد. یک رئیس جمهور ۴۰ ساله انرژی و شادابی به مراتب بیشتر از یک رئیس جمهور ۷۰ ساله دارد و از همه مهمتر اینکه ترکیب کابینه باید جوان باشد و حتی میانگین سنی کابینه از سن رئیس جمهور هم مهمتر است.

وی گفت: به عبارتی کابینه دولت بعدی باید از ستوان و استوار استفاده کند نه از ژنرال؛ چون از سن و سال ژنرال برای عضویت در کابینه گذشته.

نماینده مردم شاهین‌دژ با بیان این‌که رئیس جمهور بعدی باید در کابینه خود از جوانان تحصیل‌کرده و انقلابی و توانمند استفاده کند که اگر این چنین شود واقعاً عالی خواهد بود، عنوان کرد: کابینه دولت سیزدهم نیازمند تخصص‌گرایی و تعهد است که این دو باید با هم مدنظر قرار گرفته شوند و دیگر اینکه اعضای کابینه باید ۲۴ ساعته کار کنند نه اینکه برای خود شیفت کاری هفت هشت ساعته تعیین کنند.

همتی درباره تأثیرگذاری نخبگان دانشگاهی و علمی کشور در افزایش مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری افزود: نخبگان دانشگاهی هم در روند رشد و توسعه کشور تأثیرگذارند و هم در افزایش مشارکت سیاسی مردم. نخبگان دانشگاهی می‌توانند مردم را در تشخیص یک فرد انقلابی و پرشور و متخصص راهنمایی کنند اما اگر عکس این قضیه اتفاق بیفتد، مشکلات بسیاری را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: دولت و مجلس باید تأثیرگذاری نخبگان دانشگاهی را به مراتب بیش از قبل جدی بگیرند و حتی از نظرات انتقادی آن‌ها استقبال کنند تا راه‌حلی برای برون‌رفت از مشکلات کشور پیدا شود.

انتهای پیام/*

https://www.dana.ir/1728647
ارسال نظر
نظرات