شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:50 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728652
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور مطرح کرد؛

ضرورت امیدآفرینی با رویکرد حضور حداکثری و انتخاب اصلح

ضرورت امیدآفرینی با رویکرد حضور حداکثری و انتخاب اصلح
قربانی گفت: افراد دلسوز باید با هوشیاری کامل باید با هدف امیدآفرینی در هر دو موضوع حضور حداکثری و انتخاب اصلح در فضای مجازی فعالیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام مهدی قربانی، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه بااهمیت فضای مجازی و تأثیر آن در انتخابات گفت: با توجه به نزدیک شدن به انتخابات و امید ما به حضور حداکثری مردم مهر تأییدی به نظام اسلامی باشد، علاوه بر این حضور با انتخاب فرد اصلح باعث مأیوس شدن دشمنان و کمک‌کننده به حل بخش عمده‌ای از مشکلات باشند.

وی خاطرنشان کرد: در بحث حضور حداکثری و تأثیر انتخاب اصلاح ابزارهای مختلفی به کار گرفته خواهد شد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور با اشاره به داغ شدن فضای انتخابات بیان داشت: تبلیغات در فضای حقیقی کم‌کم شروع می‌شود که سخنرانی‌ها و جلسات پرسش و پاسخ و ... همه بخش حقیقی است ولی بخش عمده‌ای از تبلیغات در فضای مجازی است.

قربانی گفت: امروزه دیگر فضای مجازی در واقع جزئی از اوقات زندگی افراد است و شاید خیلی عنوان فضای مجازی درست نباشد ولی در هر صورت در فضای مجازی به دو صورت می‌تواند تأثیرگذار باشد، هم به‌صورت تبلیغ حضور حداکثری و هم در انتخاب فرد اصلح می‌تواند کمک‌کننده کند. فضای مجازی بستر است و می‌شود استفاده یا سوءاستفاده کرد.

وی تأکید کرد: گستره مخاطبین فضای مجازی بیش از ۷۰ درصد جمعیت کشور است که وقت خود را به‌اندازه‌ای در این فضا می‌گذرانند و این فضا قسمتی از اوقات فراغت و غیر فراغت جامعه شده است و می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

قربانی با کاربردهای فضای مجازی در دیگر نقاط جهان تصریح کرد: در بسیاری کشورها مانند کشور خودمان برای انتقال مطلبی با سرعت و گسترده از این فضا استفاده می‌کنند.

وی با تأکید بر این مطلب که برگستردگی و تأثیرگذاری این فضا شکی باقی نمی‌ماند ادامه داد: در فضای مجازی اخبار منتقل می‌شود که این اخبار بنا به ملاحظاتی در فضای حقیقی گفته نمی‌شود و این باعث می‌شود مردم به این فضای اعتماد پیدا می‌کنند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور خاطرنشان کرد: لذا خودبه‌خود مخاطب به این فضا اعتماد و اطمینان پیدا می‌کند و به دلیل وجود و استفاده از بستر اینترنت، مردم فکر می‌کنند هر چیزی که در اینترنت گفته می‌شد درست است.

قربانی اظهار داشت: قرآن توصیه کرده است که مردم همه حرف‌ها را بشنوند و تحقیق کنند و بعد بهترین را قبول کنند ولی متأسفانه الآن به نحوی شده است که مخاطبین با شنیدن، آن را باور می‌کنند و این نقش فضای مجازی را بیشتر می‌کند.

وی اضافه کرد: فعالین فضای مجازی عده‌ای دلشان با نظام است و نقدهای منصفانه‌ای دارند و در این فضا نقدهایشان گفته می‌شود و هدفشان رسیدن به وضعیت مطلوب است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور با اشاره به دیدگاه رهبری در رابطه با نقد منصفانه اظهار داشت: رهبر انقلاب نگاه منصفانه دارند و در بیانیه گام دم هم همین دیدگاه را داشتند و این گروه که هدفشان اصلاح است هرچقدر کار کنند کم است.

قربانی عنوان داشت: اما عده‌ای نقد می‌کنند ولی نقدشان براندازانه است و عده‌ای در داخل کشور و عده‌ای در خارج از کشور این کار را انجام می‌دهند.

وی افزود: تکرار صحبت‌های این افراد برای ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم و بزرگ کردن ناکارآمدی هاست است و در این فضا مردم باید دقت داشته باشند.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه نیشابور گفت: افراد دلسوز باید با هوشیاری کامل در هر دو موضوع یعنی حضور حداکثری و هم انتخاب اصلاح کار کنند و غافل از کارها و شیطنت‌های فضای مجازی چه توسط افراد در داخل کشور و یا خارج از کشور نباشند.

https://www.dana.ir/1728652
ارسال نظر
نظرات