شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728656
در اجرای طرح محدودیت های کرونایی صورت گرفت؛

اعمال قانون۴۰۶۸۹ خودرو و پلمب ۸۴۲ واحد صنفی در استان مرکزی

اعمال قانون۴۰۶۸۹ خودرو و پلمب ۸۴۲ واحد صنفی در استان مرکزی
فرمانده انتظامی استان با تاکید بر قاطعیت پلیس در اجرای طرح محدودیت های ترافیکی اعلامی از ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در این مرحله از اجرای طرح محدودیت های کرونایی، ۴۰۶۸۹ دستگاه خودرو به دلیل نقض مقررات اعلامی اعمال قانون شدند و ۸۴۲ واحد صنفی پلمب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار شهرستانی فرمانده انتظامی استان مرکزی در حاشیه بازدید از سامانه هوشمند مانیتورینگ پلیس راهنمایی و رانندگی در اراک بیان داشت: با توجه به موج جدید کرونا در کشور و به تبع آن در استان مرکزی، ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی به منظور پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر این بیماری در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب و با برنامه ریزی انجام شده، از سوی پلیس در بخش های نظارت های ترافیکی و همکاری با دیگر دستگاه ها در نظارت بر فعالیت های واحدهای صنفی در حال اجراست.

اعمال قانون ۴۰۶۸۹ دستگاه خودرو

وی اضافه کرد: در مرحله جدید اجرای این محدودیت های ترافیکی، تا کنون تعداد ۴۰۶۸۹ دستگاه خودرو در سطح استان مرکزی اعمال قانون شدند و تا ابلاغ هر گونه تصمیم جدید در این خصوص، این طرح ها نظارتی پلیس با قاطعیت تداوم خواهد یافت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در این مرحله ماموران پلیس راه و راهور استان در ۲۸ نقطه به منظور نظارت بر روند اجرای این طرح در سطح استان مستقر می باشند.

سردار مفخمی شهرستانی در ادامه گفت: تردد وسایل نقلیه با پلاک غیربومی در محورهای برون شهری در شهرستان های نارنجی ۵۰۰ هزار تومان و در شهرستان های قرمز یک میلیون تومان جریمه خواهد داشت که تا کنون در جاده های برون شهری در شهرستان های نارنجی ۵۲ دستگاه و در شهرستان های قرمز ۴۱۳ دستگاه خودرو اعمال قانون شدند.

وی به میزان اعمال قانون خودروهای متخلف در حوزه درون شهری نیز اشاره کرد و بیان داشت: تردد وسایل نقلیه با پلاک غیربومی در محدوده شهری در شرایط نارنجی، ۲۰۰ هزار تومان و در شهرستان های قرمز ۵۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده که در این مرحله از اجرای طرح، تعداد ۳۰۹۱۵ دستگاه خودرو اعمال قانون ۲۰۰ هزار تومانی و ۲۵۶۸ دستگاه خودرو اعمال قانون ۵۰۰ هزار تومانی شده اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: همچنین در اجرای این مرحله از طرح محدودیت های تردد، تعداد ۱۷۷۶ دستگاه خودرو از محورهای مواصلاتی استان عودت داده شدند و به ۴۹۶۵ راننده متخلف نیز تذکر داده شد.

پملب ۸۴۲ واحد صنفی ناقص مصوبات ستاد ملی کرونا در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه به مشارکت تیم های پلیس با دیگر دستگاه های مسئول در نظارت بر نوع فعالیت واحدهای صنفی در این مرحله از اجرای طرح محدودیت های ترافیکی اشاره داشت و گفت: در این مرحله از تعداد ۱۱۵۴۶ واحد صنفی بازدید و به ۸۶۸۸ واحد صنفی به منظور رعایت پروتکل های ابلاغی تذکر داده شد و برای ۱۴۵۷ واحد صنفی نیز اخطار پلمب صادر و تعداد ۸۴۲ واحد صنفی پلمب شدند.

سردار مفخمی شهرستانی در پایان با تاکید بر ضرورت همراهی و مشارکت تمامی آحاد جامعه در رعایت پروتکل های بهداشتی گفت: اثربخشی این طرح ها تنها در سایه عزم و اراده جمعی محقق خواهد شد و از تمامی مردم درخواست می شود که به منظور حفظ سلامت و حقوق دیگر شهروندان در رعایت پروتکل های بهداشتی حداکثر همکاری را داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1728656
ارسال نظر
نظرات