شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:45 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728696
واکنش نماینده گناباد در مجلس به صوت منتشر شده ظریف؛

نفوذ شهید سلیمانی و محور مقاومت، قدرت چانه‌زنی دیپلمات‌ها در مذاکرات بود/ فایل صوتی پیش از انتشار در اختیار آشنا بوده است

نفوذ شهید سلیمانی و محور مقاومت، قدرت چانه‌زنی دیپلمات‌ها در مذاکرات بود/ فایل صوتی پیش از انتشار در اختیار آشنا بوده است
صفایی گفت: قدرت ساماندهی نظامی نیروهای معتقد به محور مقاومت توسط شهید حاج قاسم سلیمانی، قطعاً برگ برنده‌ای در دست دیپلمات‌های ما بوده که بتوانند با آن قدرت چانه‌زنی‌شان را در مذاکرات افزایش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد صفایی دلوئی، نماینده مردم بجستان و گناباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با صبح توس، پیرامون فایل صوتی منتشر شده از محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه، گفت: اظهارات آقای ظریف در این فایل صوتی نشان دهنده این است که وی کوچک‌ترین اطلاعاتی در حوزه دیپلماسی و روابط بین‌الملل را ندارد زیرا قدرت در عرصه بین‌الملل تعیین کننده است.

وی افزود: قدرت در اینجا به معنی اعم خود است و این قدرت در عرصه اقتصادی، نظامی، فرهنگی، اعتقادی تعریف می‌شود و قطعاً نفوذ منطقه‌ای و فرهنگی و معنوی ایران در منطقه همچنین قدرت ساماندهی نظامی نیروهای معتقد به محور مقاومت توسط شهید حاج قاسم سلیمانی، قطعاً برگ برنده‌ای در دست دیپلمات‌های ما بوده که بتوانند با آن قدرت چانه‌زنی‌شان را در مذاکرات افزایش دهند.

نماینده مردم بجستان و گناباد در مجلس با اشاره به اینکه صحبت‌های آقای ظریف در واقع بیشتر شبیه یک بحث کودکانه بسیار سخیف و دور از انتظار از یک استراتژیست و یک دیپلمات در این سطح بود، اظهار کرد: انتشار فایل صوتی آقای ظریف توسط یکی از شبکه‌های وابسته به آل سعود و در این برهه زمانی که دولت روحانی در حال مذاکره با کشورهای عضو برجام است، نشان از یک مدیریت و برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده دارد.

وی خاطر نشان شد: این فایل صوتی پیش از انتشار در اختیار آقای آشنا به‌عنوان مسئول تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری بوده است اما هنوز هدف اصلی آن‌ها از انتشار این فایل صوتی مشخص نشده است اما قطعاً بخشی از آن به نفع آن‌ها است.

صفایی در پایان تأکید کرد: یکی از دلایل اصلی انتشار این فایل صوتی می‌تواند این باشد که مردم از فساد، ناکارآمدی، بی‌کفایتی و فشارهایی که دولت به مردم آورده است، غافل شوند و سرگرم این فایل صوتی شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728696
ارسال نظر
نظرات