شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:46 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728701
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور:

کارآمدی و جوان‌گرایی از وجوه دولت جوان حزب‌اللهی است

کارآمدی و جوان‌گرایی از وجوه دولت جوان حزب‌اللهی است
غلامی با اشاره به اینکه دولت جوان یعنی کارآمد بودن و پای رفتن و نوآوری داشتن در کنار تجربه گفت: کارآمدی و جوان‌گرایی هم‌زمان از ویژگی های دولت جوان حزب‌اللهی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام علیرضا غلامی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در گفت‌وگو با صبح توس در رابطه با ویژگی‌های انتخاب اصلح و ضرورت دولت جوان انقلابی گفت: در حال نزدیک شدن به انتخابات هستیم و عملاً این مسائل گل جلسات سیاسی هست و معیارهای انتخاب اصلح همیشه سؤال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در قدم اول باید شخصی انتخاب شود که ملاک‌های یک رئیس‌جمهوری جامع‌الشرایط را داشته باشد.

غلامی با اشاره به شرایط فرد اصلح تصریح کرد: شرایط رئیس‌جمهور را زیاد در کلام رهبری شنیده‌ایم، صادق بودن، نوآور، متعهد، معتقد به جمهوریت نظام را شنیده‌ایم.

وی بیان داشت: رهبر انقلاب اما در رابطه با دولت جوان انقلابی در سال گذشته در جمع دانشجویان اشاره کردند، به این ویژگی نیز باید برای دولت بعد هم باید توجه شود.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور خاطرنشان کرد: این دولت را خود مردم با انتخاب رئیس‌جمهوری که نگاهش این باشد به وقوع خواهند ساخت.

وی گفت: منظور رهبری از دولت جوان انقلابی با اندکی تأمل و جست‌وجو می‌فهمیم که نظر آقا جوان بودن سنی به‌تنهایی نیست و نظرشان کارآمدی و جوان‌گرایی هم‌زمان است ولی قاعدتاً این اتفاق همیشه نمی‌افتد و تجربه بسیار مهم است و باید تجربه را در کنار قدرت بدنی و طرز تفکر را با هم بدید.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور بیان داشت: هدف از دولت جوان، منظور جوان بودن سنی نیست بلکه دولتی است که در همه‌جا حضورداشته باشد. می‌خواهیم رئیس قوه مجریه انتخاب کنیم لذا اجرا، نوآوری فکر، دوندگی و دلسوزی نیاز جامعه است و آن را از رئیس‌جمهور می‌خواهیم.

غلامی عنوان داشت: دولتی که دارای وزرای پیر باشد و حتی رئیس‌جمهوری که حال و حوصله کارکنان خودش را نداشته باشد دیگر نیاز نداریم.

وی با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب از سردار سلیمانی به‌عنوان نمونه یک مدیر اظهار داشت: رهبر انقلاب سردار سلیمانی را معیار یک جوان معرفی کردند. رهبر فردی 60 ساله را که فکر، دل و نگاه و نیروی جوان داشت و از این‌طرف هم حضور پرشور در صحنه را در کارنامه خود دارد و علاوه بر این‌ها بیش از 50 سال تجربه و این ویژگی‌های دیگر دارد به‌عنوان فرد کارآمد معرفی می‌کند.

وی با اشاره به ‌اتفاق‌های قوه قضائیه و نزدیکی آن به اقدامات نیروهای جوان انقلابی افزود: معنی خلاصه دولت جوان یعنی کارآمد بودن و پای رفتن و نوآوری داشتن در کنار تجربه است.

غلامی خاطرنشان کرد: شاید از همه این‌ها مهم‌تر، حزب‌اللهی بودن است، فرد حزب‌اللهی خدا، انقلاب، منافع مردم را در نظر می‌گیرد، راحتی خود را بر منفعت مردم ارجح نمی‌داند ولی متأسفانه برخی مسئولین جامعه ما این‌گونه نبودند و حتی گاهی منافع خود را بر منافع مردم و گاهی منافع نظام ارجح می‌دانستند.

وی اظهار داشت: حزب‌اللهی و انقلابی بودن اهمیت زیادی دارد، حضرت امام فرمودند که مسئولین را از پابرهنگان و کسانی که طعم فقر و سختی را کشیده باشند انتخاب کنید، یک پابرهنه، معنی زندگی پابرهنه را می‌فهمد و این می‌تواند معیاری خوب برای این موضوع باشد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور اضافه کرد: جنبه حزب‌اللهی بودن و انقلابی بودن را از آیتم جوانی باید اهمیت بیشتری بدهیم چون نگاه انقلابی می‌تواند از افراد دلسوز و متخصص استفاده کند.

وی ادامه داد: برخی مسئولین ما بدون تخصص از افراد و نظرات متخصصین نیز استفاده نمی‌کنند و این آفتی برای کشور شده است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور در پایان اظهار داشت: در دولت جوان انقلابی می‌توان اولیت‌ها را این‌گونه گفت که اولاً تفکر فرد نوآورانه و جوان گرا باشد و دوما نیرویی انقلابی باشد که منافع نظام و ملت را اولویت بدارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728701
ارسال نظر
نظرات