شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 22:30 منتشر شده در مورخ: 1400/02/07 شناسه خبر: 1728802
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

ماه رمضان به انسان توانایی ایستادگی در مقابل وسوسه ها را می دهد

ماه رمضان به انسان توانایی ایستادگی در مقابل وسوسه ها را می دهد
دبیر کل مجموع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه ماه رمضان به انسان توانایی ایستادگی در مقابل وسوسه ها را می دهد، گفت: انسان بدون صبر به موفقیت کسب نخواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله رضا رمضانی عصر سه شنبه در ویژه برنامه «رو به آسمان» به مناسبت ماه مبارک رمضان که در بستر فضای مجازی پخش می‌شود، اظهار کرد: ماه رمضان، ماه تخلیه و بیرون رفتن از رذائل اخلاقی است.

 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه رذیلت و پستی‌ها شامل دروغ گفتن، تهمت زدن، بد زبانی و …، انسان را از خدا دور می‌کند، افزود: ماه رمضان انسان را به نوعی تربیت می‌کند که آراسته به فضائل اخلاقی شود.
 
وی به دعای روز سیزدهم ماه مبارک رمضان اشاره و تصریح کرد: در این دعا از خدا می‌خواهیم که ما را از چرک و کثافات گناهان پاک گرداند.
 
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه در دعای ماه مبارک، از گناه به کثافات تعبیر شده است، اضافه کرد: گناه همانند چرکی است که وارد حقیقت بدن می‌شود.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با تاکید بر اینکه انسان باید درک کند و بفهمد که گناه کثیف است، اظهار کرد: گناه، عصیان و فجور، اعمال ساختارشکنانه و حرکت کردن بر خلاف فطرت و دستورات الهی است.
 
وی با اشاره به اینکه ماه رمضان این ظرفیت را دارد که به انسان توانایی ایستادگی در مقابل وسوسه‌ها را بدهد، افزود: تقویت صبر، از جمله چیزهایی است که باید در ماه رمضان به آن توجه شود.
 
آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه انسان اگر صبر نداشته باشد، به جایگاهی نمی‌رسد، افزود: نسبت صبر با ایمان، به منزله سر برای تن است.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) اضافه کرد: همانطور که اگر سر نباشد، بدن هیچ عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد، اگر صبر هم نباشد، نمی‌توان به حقیقت ایمان رسید.
 
وی با اشاره به اینکه انسان باید در مواجهه با مشکلات و وسوسه‌ها ایستادگی کند، تصریح کرد: قرآن کریم نیز به ما امر می‌کند که صبر داشته باشید زیرا خدا با صابرین است.
 
آیت‌الله رمضانی اضافه کرد: در آیات دیگری از قرآن کریم آمده که انسان صبور به نوعی دوستی با خدا را انتخاب کرده است و به آرامش و ایمنی می‌رسد.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه انسان صبور نسبت به مقدرات خود، به رستگاری می‌رسد، ادامه داد: انسان باید نسبت به حوادث و سختی که خداوند برایش مقدر کرده است، اقتدار و اراده داشته و ناشکری نکند.
 
وی با بیان اینکه تفسیر حوادث و درک فلسفه تقدیرات، قدرت معنوی می‌خواهد، گفت: انسان باید یقین بداند که خداوند حکیم است و همه چیز بر اساس حکمت الهی پیش می‌رود.
 
آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه فرایض الهی از جمله نماز و روزه از حکمت‌های الهی است و عمل به آنها، انسان را رشد می‌دهد، اظهار کرد: رشد انسان نیز سبب می‌شود تا کل جامعه رشد کند.
 
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع)، با بیان اینکه انسان باید نسبت به حوادث و سختی که خداوند برایش مقدر کرده است، ایستادگی و اراده داشته و ناشکری نکند، گفت: تفسیر حوادث و درک تقدیرات، قدرت معنوی می‌خواهد که در ماه رمضان باید به آن رسید.
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1728802
ارسال نظر
نظرات