شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 08:57 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1728845
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان:

۷ مرحله واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در کردستان انجام شد/ ۱۱ هزار و ۱۹۲ نفر واکسینه شدند

۷ مرحله واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ در کردستان انجام شد/ ۱۱ هزار و ۱۹۲ نفر واکسینه شدند
ابراهیم قادری گفت: تاکنون ۷ مرحله واکسن علیه ویروس کرونا به استان اختصاص یافته است وتزریق آن برای گروههای در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی کشور شناسایی شدند در نظر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم قادری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: تمام واکسنها برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا شامل پرسنل بهداشت ودرمان،بیماران خاص، پاکبانان، جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد  و اعضای نظام پزشکی تزریق شده و ادامه دارد.

وی در ادامه تصریح کرد:  در حال حاضر تمام واکسنهای اختصاص یافته وارداتی است  و ساخت کشورهای کره جنوبی، روسیه، چین و هند است.
 
قادری با اشاره به نوع واکسن های در نظر گرفته شده برای تزریق در استان افزود: این نوع واکسنها شامل نوع اسپوتینک،سینوفارم ، بهارات و آسترازنکااست.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان داشت: تاکنون ۱۱ هزار و ۱۹۲ نفر علیه بیماری کووید ۱۹ در سطح استان کردستان واکسینه شدند.
 
قادری با اشاره به اینکه سرعت واکسیناسیون در استان وابسته به در دسترس بودن مقادیر کافی واکسن آن است،اذعان داشت: مردم برای دریافت واکسن کرونا می توانند از طریق رسانه هایی مانند صدا و سیما و فراخوان های تلفنی که دانشگاه علوم پزشکی کردستان خواهد داشت به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند و نیازی به مراجعه خودسرانه به این مراکز وجود ندارد.
 
انتاهی پیام/

 

https://www.dana.ir/1728845
ارسال نظر
نظرات