شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1728848
رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان خبر داد؛

آغاز عملیات کنترل بیماری های حیات وحش با شروع فصل زاد و ولد

آغاز عملیات کنترل بیماری های حیات وحش با شروع فصل زاد و ولد
بهزاد دهواری گفت: حفاظت از عرصه های طبیعی و زیستگاه های استان، در فصل زاد ولد حیات وحش، به صورت شبانه روزی درحال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهزاد دهواری، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سراوان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با فعال شدن پاسگاه محیط بانی سیرکان و استقرار نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در سال ۱۳۹۹ و جذب نیروهای تازه نفس، حفاظت از زیستگاه های حیات وحش منطقه بم پشت به صورت شبانه روزی با اکیپ های متشکل از نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و همیاران محلی و اداره دامپزشکی در حال انجام است.

وی ادامه داد: کنترل و پیشگیری از بیماری های حیات وحش، بررسی دام‌های اهلی، چراگاه های مشترک دام‌های اهلی و حیات وحش و جلوگیری از شکار و صید از جمله اهداف گشت های شبانه روزی است.

 دهواری اضافه کرد: کوهستانی بودن منطقه بم پشت و دردسترس بودن علوفه کافی، شرایط برای زیست حیات وحش بخصوص قوچ و میش وحشی را در این منطقه فراهم کرده و با شروع زادآوری گونه ها، اهمیت حفظ ذخایر جانوری از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

این مقام مسئول افزود: در منطقه بم پشت خوشاب های سنتی وجود دارد که در برای ایجاد زمین های کشاورزی در مسیر آبراهه ها با سنگ، ساخته می شوند، حیات وحش در زمان خشکسالی و فصول خشک سال از باقی مانده علوفه در خوشاب ها  تغذیه می کنند که چراگاه های مشترک دام های اهلی و حیات وحش به حساب می آیند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728848
ارسال نظر
نظرات