شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:12 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1728970
معاون آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان:

پروژه پرورش جلبک در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان اجرا می شود

پروژه پرورش جلبک در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان اجرا می شود
حمیدرضا نصیری گفت: پروژه کشت و پرورش جلبک در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان اجرا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا نصیری، معاون توسعه آبزی پروری اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: پروژه کشت و پرورش جلبک در نوار ساحلی جنوب سیستان و بلوچستان اجرا می شود.

وی بیان کرد: نوار ساحلی جنوب استان به لحاظ دسترسی به آب دریای عمان و اقلیم مناسب، یک منطقه کم نظیر برای توسعه آبزی پروری است.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر توسعه آبزی پروری، میگو و ماهیان دریایی در اراضی ساحلی و دریا، کشت و پرورش دیگر آبزیان نظیر انواع جلبک، خیار دریایی، صدف، خرچنگ، لابستر، آبزیان زینتی و…  نیز دارای ظرفیت های خوبی در نوار ساحل است.

معاون توسعه آبزی پروری اداره کل آب های ساحلی شیلات سیستان و بلوچستان بیان کرد: اداره کل شیلات استان با همکاری و حمایت سازمان شیلات ایران و تحقیقات شیلات کشور و مرکز تحقیقات شیلاتی آب های دور چابهار فعال سازی این ظرفیت ها را در کشور در دستور کار قرار داده است.

نصیری ادامه داد: در همین راستا کشت و پرورش جلبک در منطقه پیرامونی یکی از موج شکن های نوار ساحلی و در مجتمع پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر توسط مرکز تحقیقات شیلاتی آب های دور چابهار در قالب تفاهم و قرارداد مشارکت در حال بررسی و فراهم آوردن شرایط اجراست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1728970
ارسال نظر
نظرات