شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 12:40 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729026
کارشناس مذهبی:

"حُسن خلق" مهمترین ویژگی اخلاقی امام مجتبی(ع) بود/ کریم اهل بیت؛ طلایه دار مواسات

"حُسن خلق" مهمترین ویژگی اخلاقی امام مجتبی(ع) بود/ کریم اهل بیت؛ طلایه دار مواسات
محمد بارانی در خصوص حسن خلق امام حسن (ع) گفت: ایشان حتی با افرادی که به ایشان هم جسارت می کردند با یک ادبیات خاص و خوبی جواب آنها را می دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در گفتگو با خبرنگار مرآت  ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: این امام می توانند در ابعاد مختلفی برای همه مسلمانان الگو باشند چراکه رابطه ما با خداوند باید رابطه عارفانه و عاشقانه همچون آن حضرت باشد.

بارانی در خصوص نحوه ارتباط گیری با خداوند تصریح کرد: ما نماز می خوانیم وعبادت می کنیم ولی توجه در آن وجود ندارد اما امام حسن مجتبی از لحظه ای که وضو می گرفتند بدنشان می لرزید و هر شب سوره کهف را قرائت کرده و گریه می کردند.

امام جمعه مهدیشهر با اشاره به نحوه خواندن قرآن و ارتباط گیری با قرآن عنوان کرد: امام حسن (ع) وقتی قرآن تلاوت می کردند می فرمودند خداوند دارد با من سخن می گوید ما اگر این روش ارتباط گیری با قرآن را داشته باشیم و به هر آیه ای که رسیدیم بگویم لبیک یعنی خداوند با من سخن می گوید و مرا خطاب قرار داده است.

وی در خصوص حسن خلق امام حسن (ع) گفت: ایشان حتی با افرادی که به ایشان هم جسارت می کردند با یک ادبیات خاص و خوبی جواب آنها را می دادند.

بارانی در خصوص کرامت امام حسن مجتبی بیان کرد: ایشان هیچ کسی را از خود دور نمی کردند و با فقرا با کرامت برخورد  و در کنارشان می نشستند و با آن ها غذا میل می کردند و آن ها را به منزل خودشان دعوت و از آن ها پذیرایی می نمودند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن استان سمنان در خصوص رابطه امام حسن (ع) با قیامت تشریح کرد: امام وقتی یاد قیامت می افتادند گریه می کردند واز شدت گریه بی هوش می شدند.

وی در ادامه افزود: اگر همه ما به یاد روز قیامت و مرگ باشیم این همه تخلف به وجود نخواهد آمد این ها همه درس های زندگی برای ما باید باشد.

بارانی با اشاره به این سه رابطه با خدا خاطرنشان کرد: ما باید رابطه خود با خدا را عاشقانه و عارفانه کنیم و رابطه با مردم را اخلاق مدار و رابطه با قیامت و مرگ را یک رابطه آگاهانه قرار بدهیم و هر لحظه خودمان را در بهشت قرار دهیم.

این استاد اخلاق در رابطه درسی که جوانان می توانند از امام حسن مجتبی بگیرند، بیان کرد: جوانان باید سیره امام حسن را در زندگی خود مطالعه و در نماز دقت کنند و نماز را سبک نشمارند.

وی در خصوص تنها راه نجات انسان در جامعه کنونی اظهار کرد: تنها راه نجات انسان فرار به سمت خداوند و نماز جایگاه فرار انسان از جامعه به سوی خداوند است.

انتهای پیام/

 

 

https://www.dana.ir/1729026
ارسال نظر
نظرات