شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729039
این احکام منشا قانونی دارند!

آیا انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان گلستان قانونی است؟/ لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی

آیا انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان گلستان قانونی است؟/ لزوم ورود دستگاه‌های نظارتی
مدیرکل فعلی راه و شهرسازی گلستان که بر اساس حکم قضایی اهلیت حضور در این جایگاه را به دلیل برخی تخلفات ندارد آیا از نظر قانونی توانایی نظارت بر انتخابات نظام مهندسی گلستان را دارد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، با اعلام مدیرکل راه و شهرسازی گلستان انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان گلستان باید برگزار شود.

طبق گفته حسین محبوبی اظهار کرد: اقدامات اولیه آمادگی در حوزه معاونت مسکن و ساختمان این اداره کل انجام شده است و احکام اعضای دستگاه نظارت و هیات اجرایی استان ابلاغ شده است.  
 
وی تصریح کرد: انتخاب اعضای هیات اجرایی استان طبق مفاد ماده ۶۲ آیین‌نامه اجرایی قانون انجام شده است که این ماده تصریح دارد هیأت مذکور با نظارت مسکن و‌شهرسازی به عنوان دستگاه نظارت وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده خواهد داشت.
 
گفتنی است، برنامه زمان‌بندی و نظام‌نامه انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام کاردانی ساختمان استان که مقرر شده است همزمان با نهمین دوره انتخابات اعضای هیات مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان برگزار شود متعاقبا اعلام خواهد شد و انتخابات در هفته سوم مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.
 
اما موضوع از جایی جالب توجه می شود که مدیرکل فعلی راه و شهرسازی استان و برخی از معاونینش به اتهام تصرف غیرقانونی موضوع ماده ۵۹۸ کتاب تعزیرات و تبانی در معاملات دولتی از اشتغال در سمت های خود ممنوع شدند.
 
هر چند این حکم در تاریخ ۱۳ بهمن‌ ماه صادر شده و جالب است که هنوز اجرایی نشده اما این سوال مطرح می شود که مدیرکلی که اهلیت حضور در این جایگاه را طبق حکم قضایی ندارد آیا می تواند به صورت قانونی بر انتخابات نظام مهندسی گلستان نظارت داشته باشد و احکام وی منشا قانونی دارند؟
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1729039
ارسال نظر
نظرات