شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729063
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با دیار آفتاب:

حزب‌بازی و سیاسی‌کاری مهم‌ترین تهدید و آسیب برای شوراها است/ باید افراد متعهد و متخصص به شورا ورود کنند

حزب‌بازی و سیاسی‌کاری مهم‌ترین تهدید و آسیب برای شوراها است/ باید افراد متعهد و متخصص به شورا ورود کنند
آصفری با تأکید بر اینکه حزب‌بازی و سیاسی‌کاری در شوراها می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب را بزند گفت: نیاز است کسانی به شورای شهر ورود کنند که در کنار تعهد به مردم، انقلاب و ارزش‌ها متخصص هم باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب و نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در گفتگو با دیار آفتاب، ضمن گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه روز شوراها گفت: در اهمیت شوراها همین بس که یکی از سور قرآن کریم به این عنوان نام‌گذاری شده و به‌صراحت ذکر کرده است «وامرهم شوری بینهم»، این نشان از جایگاه مهم شوراهاست.

وی در ادامه افزود: در قانون اساسی هم اصول هفتم و ۱۰۰ تا ۱۰۳ به موضوع شوراهای شهر روستا و شوراهای عالی اشاره می‌کند و قانون‌گذار اختیارات خوبی را به شوراها داده تا بتوانند پل ارتباطی بین مردم و مسئولین باشند و با انتخاب شهرداران کارآمد، اصلح و باتجربه و متعهد امورات مردم در بخش‌های مختلف را پیگیری کنند.

مهم‌ترین تهدید و آسیب برای شوراها حزب‌بازی و سیاسی‌کاری است

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد: مهم‌ترین تهدید و آسیب برای شوراهای شهر و روستا وارد شدن در مسائل سیاسی و حزبی است، البته فردی که در شوراست نمی‌تواند بدون نظر سیاسی باشد اما حزب‌بازی و سیاسی‌کاری در شوراها می‌تواند بزرگ‌ترین آسیب را بزند.

آصفری افزود: متأسفانه در این دوره از شوراها شاهد بودیم در تعدادی از شهرها در سطح کشور یک یا دو نفر یا در مواردی همه اعضا به دلیل تخلفات اقتصادی و رانت دچار حاشیه شدند؛ مردم زمانی به شوراها بی‌اعتماد می‌شوند که شوراها به دنبال مسائل خودشان و منسوبین به خود باشند.

مصوبات شورای شهر نباید خلاف شرع، قانون اساسی و ارزش‌های انقلاب باشد/ لزوم نگاه شوراها به پیشرفت و توسعه در کشور 

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب اظهار کرد: شوراهای شهر و روستا حق ندارند در تصمیم‌گیری‌ها و مصوبات خود نگاه شخصی، سیاسی و طایفه‌ای داشته باشند چراکه نگاه شورای شهر باید به پیشرفت شهر و رشد مناطق کمتر توسعه‌یافته باشد.

وی بیان کرد: باید از تخصص‌های مختلف در شوراها وجود داشته باشند تا بتوانند مشکلات و دغدغه‌های مردم را حل کنند، مصوبات شورای شهر نباید خلاف شرع مقدس اسلام، قانون اساسی و ارزش‌های انقلاب باشد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور ادامه داد: زمانی که نگاه شوراها به پیشرفت و توسعه در کشور باشد می‌توان گفت این شورا موفق و کارآمد عمل کرده است.

این نماینده مجلس همچنین با بیان اینکه قانون مدیریت پایدار شهری هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی در حال برسی است افزود: اگر این قانون به تصویب برسد اختیارات زیادی به شوراهای شهر و روستا داده می‌شود که نیاز است کسانی به شورای شهر ورود کنند که در کنار تعهد به مردم، انقلاب و ارزش‌ها متخصص هم باشند تا بتوانیم یک مدیریت شهری موفق داشته باشیم.

آصفری خاطرنشان کرد: شورای شهر باید از تصویب عوارض و تعرفه خدمات شهری چندین برابری که به مردم فشار وارد می‌کند جلوگیری کند و از مصوباتی که در شرایط اقتصادی فعلی روی مردم فشار پرهیز شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729063
ارسال نظر
نظرات