شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729068

۲۲۰ نفر از گروه بالای ۸۵ سال در اراک واکسینه شدند/ تدوام واکسیناسیون جامعه ۱۰ هزار نفره سالمندان استان مرکزی

۲۲۰ نفر از گروه بالای ۸۵ سال در اراک واکسینه شدند/ تدوام واکسیناسیون جامعه ۱۰ هزار نفره سالمندان استان مرکزی
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: امیدواریم که اطلاع‌رسانی‌ها بهتر، جامع‌تر و سریع‌تر انجام گیرد تا بتوانیم جمعیت ۴ هزار نفره سالمندان مناطق شهری و روستایی اراک و مابقی سالمندان تابع دانشگاه علوم پزشکی در استان مرکزی را که حدود ده هزار نفر هستند را واکسینه نماییم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ روز سه‌شنبه ۷ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با سراسر کشور تلقیح مرحله اول واکسن کووید ۱۹ جهت سالمندان ۸۵ سال در استان مرکزی نیز آغاز شد، در این مرحله بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده با افرادی که اطلاعات آن‌ها در سامانه پرونده سلامت الکترونیک ثبت‌شده است تماس گرفته خواهد شد و افرادی که فاقد پرونده هستند باید با نزدیک‌ترین پایگاه سلامت به‌صورت حضوری یا تلفنی تماس داشته باشند.

سعید محمد دوست رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به آغاز فاز دوم واکسیناسیون عمومی گفت: سالمندان جزو گروه‌های پرخطر حساس و افراد ذخیره یک مملکت هستند و حفظ سلامتی این عزیزان برای ما اهمیت بسزایی دارد.

محمد دوست افزود: از روز سه‌شنبه مورخ ۷ اردیبهشت واکسیناسیون گروه بالای ۸۵ سال انجام گردیده، اما با توجه به اینکه سیستم ایمنی این عزیزان در مقایسه با مابقی گروه‌های جامعه حساس‌تر است، ۸ کانتر را در سالن ورزشی ساکی که جمع معاونت بهداشتی بوده، فعال کردیم و در هر کانتر دو نفر از مراقبین سلامت مستقر هستند که یک نفر کار ثبت و دیگری کار تزریق  واکسن را انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد: برای روز اول با ۸۰۰ نفر از سالمندان عزیز از پنج مرکز چهارده معصوم، ارسطو، امام حسین، کرهرود و شهدای صفری تماس گرفته شد، اما متأسفانه حدود ۲۲۰ نفر مراجعه کردند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک اظهار کرد: تمام تلاش همکاران به کار گرفته شد که فاصله اجتماعی رعایت شود و محیط بی‌سروصدا و آرام برای این عزیزان مهیا شود این کار با کمترین معطلی انجام گرفت حتی سالمندان عزیزی که توان حرکت، نداشتند تزریق واکسیناسیون آن‌ها داخل خودرو انجام گرفت.

محمد دوست خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که روز اول واکسیناسیون گروه‌های سنی بالای ۸۵ سال به‌سلامت گذرانده شد و امیدواریم که اطلاع‌رسانی‌ها بهتر، جامع‌تر و سریع‌تر انجام گیرد تا بتوانیم جمعیت ۴ هزار نفره سالمندان در شهر اراک (شهر و روستا) و مابقی سالمندان تابع دانشگاه علوم پزشکی در استان مرکزی را که حدود ده هزار نفر هستند را واکسینه نماییم.

گفتنی است بعد از گروه ۸۵ سال به ترتیب با کم کردن ۵ سال سن، واکسیناسیون سایر گروه‌ها انجام می‌گیرد، واکسیناسیون فاز دو نیز مانند سایر اولویت‌بندی‌ها در شبکه بهداشتی کشور به‌صورت رایگان انجام می‌شود و نیاز به پرداخت وجه هنگام ثبت‌نام و تزریق واکسن نیست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729068
ارسال نظر
نظرات