شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729092
معاون سازمان ثبت اسناد کشور خبرداد؛

تعیین تکلیف یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد در سال جاری

تعیین تکلیف یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد در سال جاری
اقبال گفت: یک میلیون پرونده اجرائیات ثبت اسناد امسال تعیین تکلیف می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ مهدی اقبال ظهر چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک گلستان اظهارکرد: در  اجرائیات ثبت در مجموع شصت سال گذشته یک میلیون و 600 هزار پرونده خاک می خورد.

وی ازود: در پرونده های اجرایی تا وقتی طرفین پرونده  مراجعه نکنند اقدامی نمی شود اما پارسال با دستور رئیس سازمان ثبت، از این تعداد ۵۸۰ هزار را مختومه کردیم و مابقی تا پایان امسال مختومه می‌شود.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: در گلستان هم  ۲۲ هزار پرونده اجرایی داریم که بخش عمده آن مربوط به بانکهاست و از آنها می خواهیم زودتر برای تعیین تکلیف اقدام کنند.

اقبال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معضل اسناد عادی گفت:  به راحتی می توان ادعا کرد ریشه مشکلات در ۷۰ درصد پرونده های حقوقی محاکم کشور اسناد عادیست.

وی ادامه داد: سال گذشته بیش از ۱۸ میلیون سند ثبت شده است  که ۸ میلیون آن وکالتی است که زنگ خطر است.

اقبال بیان کرد: وکالت حتی بلاعزل آن به محض فوت ک یکی از طرفین از اعتبار ساقط می شود و باید در دادگاه اثبات ماکیت طرح شود.

وی از تلاش برای عملیاتی کردن سامانه بنگاه های معاملات در برنامه هفتم توسعه خبر داد و گفت: بر اساس این سامانه  به محض انجام معامله افراد برای ثبت باید به دفاتر ثبت مراجعه کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان هم در این مراسم با اشاره به نقش دادگستری و اجرائیات ثبت برای تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: وصول معوقات بانکی در اجرائیات ثبت از یکسو و کمک به تسهیل برای توسعه واحدهای تولیدی دو کارکرد متناقض دارند.

هاشمیان از پیشنهاد آیین نامه اجرایی به قوه قضاییه برای رفع این تناقض خبر داد و گفت: در جلسه ویدئوکنفرانسی با رئیس قوه قضاییه آیین نامه ای با تلاش همکاران ما در شورای قضایی تهیه و پیشنهاد شد که امیدواریم با تایید و اجرای آن، این تعارضات رفع و به تحقق اقتصاد مقاومتی در استان کمک کند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: استان به وحدت مشهور است و همین وحدت سبب مشارکت و تعامل بین  مسئولان هم شده است و از هیچ کمک و همراهی برای رفع مشکلات در مسیر خدمت رسانی دریغ نمی کنیم.

امروز  محمدتقی رضاییان به عنوان مدیر کل ثبت اسناد و املاک گلستان معرفی و از زحمات حمید کشاورز مدیر سابق قدردانی شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729092
ارسال نظر
نظرات