شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 17:06 منتشر شده در مورخ: 1400/02/08 شناسه خبر: 1729140
رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران خبر داد:

تائیدصلاحیت 4899 کاندیدای شورای شهر در استان تهران

تائیدصلاحیت 4899 کاندیدای شورای شهر در استان تهران
رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهرانo گفت: 4 هزار و 899 نفر از کاندیداهای شورای شهر در استان تهران در مرحله اول بررسی‌ها، تائید صلاحیت شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد نادری در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: مرحله اول رسیدگی به صلاحیت متقاضیان عضویت در شورای شهر در 16 شهرستان استان تهران به اتمام رسیده و نتایج آن به ثبت نام‌شدگان اعلام شده است.

وی بیان کرد: از امروز و به مدت 4 روز افرادی که به هر دلیل ردصلاحیت شده‌اند، می‎توانند با مراجعه به آدرس خیابان شهید گمنام، ابتدای اتوبان کردستان، بعد از معاونت اجتماعی شهرداری تهران طرح شکایت کنند.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران عنوان کرد: از دوازدهم اردیبهشت ماه و به مدت 10 روز روند بررسی شکایت ردصلاحیت شده‌ها توسط هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران انجام و نتایج آن مجددا اعلام می‎شود.

نادری توجه به دو اصل حق‌الناس و حق جمهوری اسلامی را دو فاکتور و اولویت مهم در تعیین بررسی صلاحیت کاندیداها عنوان و تاکید کرد: در کنار توجه به موضوع حق الناس و جلوگیری از تضییع آن، پاس‌داشت حق نظام بسیار اهمیت داشته و بر این اساس معتقدیم افراد مسئله‌دار نباید تایید صلاحیت و وارد شوراها شوند.

وی با اشاره به اینکه نمایندگانی از همه گرایش‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به رسمیت شناخته شده در میان تائیدصلاحیت شده‌ها قرار دارند، افزود: در بررسی صلاحیت‌ها به هیچ وجه نگاه سیاسی افراد مورد نظر نبوده است.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران تصریح کرد: افراد با هر گونه علاقه و گرایش سیاسی دارای فعالیت قانونی در نظام محترم شمرده می‌شوند، همچنان که تکثر نمایندگانی از سلایق، ادیان و مذاهب گوناگون در بین تائیدصلاحیت‌شدگان وجود دارد.

نادری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مجموع ثبت نامی‌های شوراهای اسلامی استان تهران 5 هزار و 939 نفر بوده‌اند که از این تعداد حدود 20 درصد یعنی 1040 نفر در هیات‌های اجرایی (منصوب دولت) و هیات‌های نظارت البته بخش زیادی به دلیل نقص مدارک رد صلاحیت شده‌اند.

وی تاکید کرد: در شهرستان تهران 2 هزار و 584 نفر اقدام به ثبت نام کرده‌اند از این تعداد 2 هزار و 431 نفر مورد تائید هیات‌های اجرایی قرار گرفته و 153 نفر ردصلاحیت شده‌اند، البته این آمار پس از انصراف 4 نفر به 2 هزار و 427 نفر رسیده است.

رئیس هئیت نظارت بر انتخابات شوراهای استان تهران اظهار کرد: از این تعداد 2 هزار و 98 نفر یعنی معادل 86 درصد ثبت‌نام‌شدگان تائید و 329 نفر معادل 14 درصد آن‌ها در هیات‌های نظارت رد شده‌اند، همچنین از مجموع ردصلاحیت‌ها 90 نفر به دلیل نواقص موجود در پرونده تائید نشده‌اند.

وی ادامه داد: افرادی که از سوی هیات‌های اجرایی ردصلاحیت شده‌اند، مجددا بر اساس قانون پرونده آن‌ها در هیات عالی نظارت رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/*

https://www.dana.ir/1729140
ارسال نظر
نظرات