شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1400/02/09 شناسه خبر: 1729262
با تلاش و پیگیری‌ بسیج سازندگی درگز انجام شد؛

دمیده‌شدن جان تازه در رگ‌های خشکیده‌ تنها قنات روستای حسن‌آباد درگز

دمیده‌شدن جان تازه در رگ‌های خشکیده‌ تنها قنات روستای حسن‌آباد درگز
به همت بسیج سازندگی، مردم و گروه‌های جهادی درگز تنها قنات روستای حسن آباد این شهرستان که از 4 سال گذشته به کلی خشک شده بود مرمت و بازسازی شد و این قنات جان تازه‌ای گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، به همت بسیج سازندگی، مردم و گروه‌های جهادی درگز تنها قنات روستای حسن آباد این شهرستان که از 4 سال گذشته به کلی خشک شده بود مرمت و بازسازی شد و این قنات جان تازه‌ای گرفت.

رسول زیدانلو فرمانده سپاه درگز در گفتگو با خبرنگار صبح توس؛ ضمن اشاره به موضوع مرمت و بهسازی قنوات به عنوان یکی از سرفصل های عملکرد سپاه در شهرستان درگز، اظهار کرد: همانطور که در گذشته بیان شد بسیج سازندگی درگز از ابتدای سال 99 تاکنون با مشارکت جهاد کشاورزی و مردم ذینفع و با رویکرد احیای سرمایه های اجتماعی موفق به احیای 5 رشته قنات به طول بیش از 6 کیلومتر شده است.

وی افزود: قنات روستای حسن آباد بخش مرکزی درگز که برای کشاورزی، باغداری و تامین آب مورد نیاز دام ها مورد استفاده قرار می گرفت، مدت 4 سال بود که به کلی خشک شده و مشکلات زیادی را برای مردم روستا از جهت تامین آب ایجاد کرده بود.

فرمانده سپاه درگز گفت: با توجه به اینکه این قنات تنها قنات روستای حسن آباد بود، موضوع احیا و بهسازی آن به قید فوریت در دستور کار بسیج سازندگی قرار گرفت و در طی مدت سه ماه و با همکاری مردم و گروه جهادی شهید صدوقی روستا، 1300 متر از طول قنات با هزینه کرد اعتباری بالغ بر 250 میلیون ریال مورد مرمت قرار گرفت و پس از 4 سال، آب در قنات این روستا جاری شد.

زیدانلو تبیین کرد: قنات یاد شده 2500 متر طول دارد که برای ادامه عملیات مرمت نیازمند تامین اعتبار لازم است، البته جهاد کشاورزی شهرستان قول مساعد برای تامین اعتبار و تکمیل پروژه را داده که امیدواریم در آینده نزدیک، کل مسیر قنات اصلاح و بهسازی شده و حجم خروجی آب به سطح مطلوب برسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پروژه به صورت کاملا جهادی و مردمی اداره شده خاطرنشان کرد: از تمامی مردم و خیرینی که با نیت خداپسندانه خود به پیشرفت هر چه سریعتر این پروژه کمک کردند تشکر کرده و تلاش می کنیم در ادامه با مشارکت مردم در کنار عزیزان جهاد کشاورزی در راستای اشتغال پایدار، حجم و تعداد قنات های مرمت شده را افزایش دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729262
ارسال نظر
نظرات