شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:29 منتشر شده در مورخ: 1400/02/09 شناسه خبر: 1729300
امام جمعه تربت حیدریه:

مرد میدانی نباشد از دیپلماسی در میز مذاکره خبری نیست

مرد میدانی نباشد از دیپلماسی در میز مذاکره خبری نیست
حجت الاسلام عصمتی گفت: اگر دنیا امروز برای ما ارزش قائل است بخاطر قدرت و مرد میدانی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی است، لذا مرد میدانی نباشد از دیپلماسی و میز مذاکره هم خبری نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، صبح امروز در مراسم گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و همچنین هفته معلم که بصورت مشترک در حسینیه مقام معظم رهبری برگزار شد، اظهار داشت: جامعه ای که از علم و دانش بهره مند نیست در عرصه مقابله با دشمن نمی تواند حضور پیدا کند، چرا که قدرت حضور ندارد، بنابراین باید عالم باشد.

وی تصریح کرد: آن جامعه باید عالم به زمان باشد، این با علم و دانش متفاوت است، گاهی با فرمول های علمی آشناست، اما ممکن است مکر و شیطنت های دشمن را نبیند و نفهمد، بنابراین عالم به زمان بودن مهم است.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: در گام دوم انقلاب عمده و اساس کار مسئله دانش و پزوهش است و این رسالت مجاهدان عرصه تعلیم و تربیت است که بتوانند به نحو شایسته مدیرانی کارآمد و انسان های وارسته برای انقلاب اسلامی و تمدن بزرگ اسلامی تربیت کنند.

عصمتی تاکید کرد: اگر تاریخ انقلاب را بررسی کنیم معلمان تلاش های بی وقفه ای داشتند و برگ های زرینی در زندگی دارند، اما با آنچه که باید داشته باشیم هنوز فاصله زیاد داریم که باید با اتکا به فعالیت ها و تلاش ها و توکل بر خدا این راه را طی کنیم تا به آن آرمان و سر مقصود اصلی یعنی جامعه ای در تراز اسلام و انقلاب اسلامی برسیم.

امام جمعه تربت حیدریه ادامه داد:  در عین حال این آموزش ها همگانی است و باید فراگیر باشد، اما آموزش خاصی هم داریم که شخصیت های مانند شهید سلیمانی در آن پرورش یافتند و این آموزش ها عام نیست و انتطار هم نباید داشته باشیم همه اینگونه باشند.

وی گفت: اموزش های خاصی که با نفس قدسی امام راحل تاسیس و با خلف صالح ایشان ادامه بافت افرادی همچون شهبد سلیمانی تربیت می کند که معجزه قرن می شود.

مدیر حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه بیان داشت: این آموزش خاص جهاد فی سبیل الله است و انسان از هر چه غیر خداست، می گذرد و همه را با نگاه خدایی دنبال می کند، لذا هرگاه خالص شد خدا او را همچون شهید سلیمانی پاکیزه می پذیرد.

شهید سلیمانی الگوی ناب برای نسل جوان و آموزش و پرورش است

حجت الاسلام آرمان، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه تربت حیدریه در ادامه این مراسم اظهار داشت: می توان در سایه آموختن، انسان در برهه های مختلف زندگی خود به موفقیت های والا و گرانقدری برسد، کما اینکه آموختن علم یقین است، لذا ما همه خود را مدیون زحمات و تلاش معلمینی می دانیم که ما را در چنین موقعیت هایی قرار دادند.

وی مهمترین شاخصه شهید مطهری را معلم اخلاق و انسان ساز عنوان کرد و افزود: این شهید والامقام رسالت تربیتی و اخلاقی خود را بنحو احسنت انجام داد و اگر دشمنان این فرصت را به این معلم اخلاق می دادند بی شک نظام تعلیم و تربیت از انفاس پاک مطهر او بیشتر بهره مند می شد.

آرمان تاکید کرد: معلم باید انسان در تراز انقلاب اسلامی تربیت کند، چرا که این جایگاه عظیمی است و می تواند استعدادهای بالقوه مجموعه تحت حمایت خود را شکوفا کند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج تربت حیدریه عنوان داشت: ظرفبت های فراوانی در اختیار آموزش و پرورش است و تلاش معلم می تواند نیروهای کارآمدی برای نظام اسلامی تربیت کند و برای رسبدن به این هدف بابد الگوهای شایسته ای به نسل جوان معرفی کند..

وی افزود: شهید سلیمانی حقیقا الگوی ناب برای نسل جوان و آموزش و پرورش است و معرفی الگوهای ناب و کسانی که این انقلاب را درک کردند برای جامعه تعلیم و تربیتی یک تکلیف است.

آرمان ابراز داشت: هر زمان معلمی با عنوان عقیدتی سیاسی به تکلیف خود یعنی تربیت نفوس پاک برای جامعه و دفاع از دستاوردهای انقلاب عمل کند یقینا وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

مرد میدانی نباشد از دیپلماسی و میز مذاکره خبری نیست

فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: اگر دنیا امروز برای ما ارزش قائل است بخاطر قدرت و مرد میدانی همچون شهید عزیز حاج قاسم سلیمانی است، لذا مرد میدانی نباشد از دیپلماسی و میز مذاکره هم خبری نیست و سرنوشت افغانستان و عراق و سوریه و برخی کشورهای دیگر در انتظار ماست.

سرهنگ پاسدار احمد ناصری موحد بیان داشت: امروز نیاز داریم در عرصه تعلیم و تهذیب و علم آموزی دو روی سکه را دنبال کنیم که یک روی سکه بصیرت الهی و انقلابی  در سپاه و بسیج است و روی دیگر آن آمادگی رزمی و دفاعی و روحیه جهادی و انقلابی  است و از هیچکدام نبابد عفلت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: جامعه آموزش و پرورش بعنوان پاسداران علم و دانش همسو با پاسداران انقلاب در جهت پرورش نسل اینده انقلاب حصور موثر دارند.

باید در آموزش و پرورش حاج قاسم ها و حججی ها تربیت شوند

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه بر تربیت الگوهای شایسته برای نظام اسلامی تاکید کرد و گفت: باید در آموزش و پرورش حاج قاسم ها و حججی ها تربیت شوند و راه پرورش آن مدرسه است.

محمدرضا قرائی تربتی بیان کرد: در مجموعه آموزش و پرورش هدف مشخصی داریم، لذا سپاه فرهنگی آموزش و پرورش در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال فلسفه و منطق انسان سازی است که در ۱۲ سال نظام تعلیم و تربیت انسان هایی در تراز مکتب و ارزشهای انقلاب اسلامی تحویل جامعه بدهد.

وی افزود: در بیانیه گام دوم انقلاب مخاطب اصلی آموزش و پرورش است و در سند تخول بنیادین هم نیز قرار است دانش اموزان را به مراتبی از حیات طیبه برسانیم.

قرائی به شرابط خاص یکسال گذشته در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا توانسیم اموزش را با شبکه اجتماعی شاد به داخل خانه ها ببریم و این مهم  برای آن بود که سلامت دانش آموزان در این شرایط در اولویت نظام تعلیم و تربیت قرار داشت.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1729300
ارسال نظر
نظرات