شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1400/02/09 شناسه خبر: 1729319
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛

۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار زیر کشت پنبه

۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار زیر کشت پنبه
اعظمی، گفت: همزمان با آغاز گرم شدن هوا، کشت محصول پنبه در سطح بیش از ۱۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی بخش جنگل رشتخوار آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  سید محمود اعظمی مدیرجهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با صبح توس؛ گفت: امسال حدود 1500 هکتار از مزارع کشاورزی بخش جنگل رشتخوار به کشت محصول پنبه اختصاص یافت.


وی  با بیان این که در سال گذشته حدود 2500 هکتار از مزارع کشارزی این شهرستان به کشت پنبه اختصاص یافت، اظهار داشت: امسال نیز به مشابه سال گذشته محصول پنبه با ارقام جدید از قبیل خورشید، ساجدی و کاریزما کشت شدند، که ارقام جدید معرفی شده به دلیل زودرسی وحساسیت کمتر به تراکم بالا سطح زیرکشت آن ها درحال توسعه است وامسال نیزسعی براین است که در کشت این محصول ازارقام جدید استفاده گردد.

اعظمی در ادامه، یادآور شد: قابلیت کشت مکانیزه با خطی کار، بدون کرک بودن، عملکرد بالا درهکتار و نیز کاهش 50 درصدی مصرف بذر، از مزایای ارقام جدید محصول پنبه است.

 متوسط برداشت پنبه از سطح مزارع این شهرستان حدود دو تن در هر هکتاراست، عملیات برداشت پنبه از مهرماه آغاز و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد، این محصول یکی از زراعت‌های بسیار مهم و استراتژیک به لحاظ رعایت اصلاح الگوی کشت و همچنین اشتغال‌زایی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729319
ارسال نظر
نظرات