شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1400/02/10 شناسه خبر: 1729448
در تداوم خدمت بی‌منت سبزپوشان سپاه؛

بسیج عشایری به طرح اکرام ایتام و محسنین پیوست/ دست نوازش پدری بر سر 200 یتیم در سیستان و بلوچستان

بسیج عشایری به طرح اکرام ایتام و محسنین پیوست/ دست نوازش پدری بر سر 200 یتیم در سیستان و بلوچستان
در تداوم خدمات بی منت و کاهش آلام نیازمندان، سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان به پویش «طرح اکرام ‏ایتام و محسنین» پیوست.‏

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، حمایت از ایتام چه در گزاره‌های دینی و اسلامی و چه در منشورهای بشردوستانه و خیریه‌ها به‌عنوان یکی از لوازم زیست اجتماعی مبتنی بر کمک و دستگیری از مستمندان و ضعیفان شمرده می‌شود به این علت که ایتام به دلیل نداشتن پشتوانه‌های حمایتی در طول زندگی خود در زمینه ادامه تحصیل، مسیر شغلی و سایر موارد به آسیب‌های اجتماعی فراوانی دچار می‌شوند.

براین اساس طرح  اکرام ایتام از نیمه دوم سال ۱۳۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و غیره آغاز بکار کرد.

در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص اقدام می کنند.

در این راستا بسیج و کمیته امداد در زمینه جذب حامیان طرح اکرام ایتام با یکدیگر همکاری کرده چرا که ورود بسیج به میدان، این ضریب اطمینان را به همگان می‌دهد که هیچ یتیمی بدون حامی نباشد؛ و هر جا بسیج وارد میدان شد، کار‌ها با سربلندی صورت می پذیرد.

کودکان یتیم چشم انتظار یاری دستان با سخاوت

حسین فروغی، مدیر سازمان بسیج عشایری سپاه سلمان استان در گفت و گو با خبرنگار ما، بیان کرد: بسیج عشایری سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در یک اقدام خیرخواهانه و با پیوستن به طرح اکرام ایتام و محسنین سرپرستی 200 کودک یتیم و نیازمند را بر عهده گرفت.

وی افزود: در این طرح هر حامی نیکوکار می‌تواند با پرداخت حداقل ۳۰ هزار تومان سرپرستی یک یا چند کودک یتیم یا نیازمند را عهده دار شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر برای مشارکت در این اقدام هر فرد حداقل حمایت مادی و معنوی از یک کودک یتیم و محسنین را عهده دار شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729448
ارسال نظر
نظرات