شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 22:01 منتشر شده در مورخ: 1400/02/10 شناسه خبر: 1729526
در خطبه های نمازجمعه این هفته استان کرمان مطرح شد؛

انتخابات را نباید نماد دوقطبی گری قرار داد/سایه جنگ از طریق مرد میدان برداشته شد نه دیپلماسی

انتخابات را نباید نماد دوقطبی گری قرار داد/سایه جنگ از طریق مرد میدان برداشته شد نه دیپلماسی
حجت الاسلام والمسلمین دانشی امام جمعه شهرستان بم در خصوص فایل صوتی هفته اخیر گفت : انتشار این فایل غیر از افراد دولتی نمی توانست انتشار داده شود، در حال حاضر شاهد ذوق زدگی رسانه های خارجی جهانی و ضد انقلاب شد، آقای ضریف در این فایل صوتی میگوید، دوگانگی بین میدان و دیپلماسی وجود دارد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "راه آرمان"  خطبه های نماز جمعه این هفته در شهرستان های زرد استان کرمان برگزار شد؛ مشروح خطبه ها را در ادامه می خوانیم:

امام جمعه فهرج: انتخابات را نباید نماد دوقطبی گری قرار داد

حجت الاسلام والمسلمین رضاآقاملایی امام جمعه فهرج در خطبه های نمازجمعه این هفته با تاکید بر توجه ویژه به لیالی قدر گفت: شب قدر شب بسیار عزیزی است و در ساعت های کیمیایی لیالی قدر باید حداکثر استفاده را از این شب ها ببرد.

خطیب جمعه فهرج در ادامه به اهمیت انتخابات اشاره و اظهار کرذ: در انتخابات آنچه که مهم است آینده ی کشور و نظام با عزت اسلامی است و از این رو نباید انتخابات را نماد دودستگی و دو قطبی گری قرار داد.

آقاملایی همچنین حضور پرشور در مناطق روستایی را موجب آبادانی منطقه دانست و افزود: با توجه به تخصیص بودجه و امکانات دولت، اعضای شوراهای روستا نسبت به عمران و آبادانی مناطق محروم شهرستان کارهای خوبی را میتوانند انجام دهند.

وی در پایان خواستار استقرار اداره اوقاف در این شهرستان شد و بیان کرد: با توجه به مشکلات اراضی و رفت و آمدهای مردم به شهرستان بم ضرورت دارد اداره اوقاف در فهرج مستقر شود.

 

امام جمعه فاریاب:حاج قاسم خط قرمز جریان انقلابی و مردم ولایی کشور و جهان اسلام است.

حجت الاسلام رفیعی ابتدا توصیه اکید بر مناسک لیالی قدر داشت و بیان کرد:مؤمنین اهتمام بر روی شب بیست و سوم داشته باشند ودر ادامه شهادت مولی الموحدین امیر مؤمنان علی علیه السلام را تسلیت گفت.

خطیب نماز جمعه فاریاب روز کارگر و هفته کار و کارگر که سنگ زیرین چرخه اقتصاد کشور هستند را تبریک گفت و از کارفرمایان محترم خواست در این اوضاع اقتصادی کشور عنایت بیشتری نسبت به کارگران داشته باشند .

وی همچنین هفته معلم و عقیدتی سیاسی را به مسئولین امر در شهرستان تبریک گفت واظهار کرد: هرگز دین از سیاست جدا نیست و انبیا و ائمه معصومین علیهم السلام سیاسی بودند و به دنبال تشکیل حکومت دینی بودند.

حجت الاسلام رفیعی با توجه به نزدیک شدن انتخابات از مردم خواست آمادگی لازم را برای شرکت در انتخابات داشته باشند تا ان‌شاءالله شاهد حضور حداکثری مردم که خواست نظام و موجب یاس دشمن می‌شود محقق گردد.

وی در ادامه مطرح کرد :هدف اروپا و امریکا در مذاکرات وین دادن امتیازی واهی و کم ارزش و از آن طرف نفوذ و مداخله در امور انتخابات کشور است و مسئولین خوش بین نباشند و این وعده وعید ها کذب محض هستند .

خطیب نماز جمعه فاریاب در مورد فایل صوتی ظریف اینگونه تحلیل کرد:افشای این فایل دو حالت دارد یا اینکه نفوذی ها فایل را تحویل سعودی ها دادند که باید شناسائی و محاکمه شوند و یا کار خود دولت برای انحراف اذهان عمومی بخاطر گرانی ها و تورم است و اینکه مردم را متوجه انتخابات به نفع خودشان کنند و در واقع دست به ترور سیاسی حاج قاسم زدند و عدم موفقیت و دست خالی بودن که حاصل بی تدبیری خودشان است را گردن جریان مقاومت بیاندازند .

وی ادامه داد: هر کدام از این دو احتمال درست باشد باید قوه قضائیه با خائنین به نظام برخورد جدی داشته باشد، چرا که حاج قاسم خط قرمز جریان انقلابی و مردم ولایی کشور و جهان اسلام است.

 

 امام جمعه شهرستان بم مطرح کرد؛نبود دستگاه MRI در شرق استان علیرغم پیگیری های مسئولین / سایه جنگ از طریق مرد میدان برداشته شد نه دیپلماسی

بم حجت‌الاسلام والمسلمین دانشی درمراسم نماز جمعه این هفته ضمن رعایت تقوای الهی برای خود و همه مردم بیان کرد : 《شب قدر》شبی است که در آن قرآن بر پیامبرعظیم الشأن اسلام نازل شده است و فضیلت عبادت در این شب از تمام شبها بیشتر است.

حجت الاسلام والمسلمین دانشی ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر و استاد شهید حضرت آیت الله مطهری و روز معلم که جامعه ایرانی مدیون آثار این علامه بزرگ هستند و همچنین هفته عقیدتی سیاسی گفت: متاسفانه مجموعه شرق استان کرمان از دستگاه ام آر آی محروم است و در سفر وزیر بهداشت به شرق استان تقاضا و نامه از از طرف فرماندار و امام جمعه و دانشگاه علوم پزشکی به وی داده شد که همان جا مقرر شد در یک ماه آینده مشکل حل خواهد شد. امروز دهم اردیبهشت است و حدود سه ماه است که هنوز هیچ خبری نشده اما با تماس تلفنی شب گذشته با وزیر بهداشت قول دادند تا دو هفته دیگر مشکل دستگاه MRI حل شود.

حجت الاسلام والمسلمین دانشی در خصوص فایل صوتی هفته اخیر گفت : انتشار این فایل غیر از افراد دولتی نمی توانست انتشار داده شود، در حال حاضر شاهد ذوق زدگی رسانه های خارجی جهانی و ضد انقلاب شد، آقای ضریف در این فایل صوتی میگوید، دوگانگی بین میدان و دیپلماسی وجود دارد .

وی در ادامه تصریح کرد: ما از رئیس جمهور سوال داریم که این نوار از طرف چه کسی منتشر شده است، دولت شما مقصر است، جالب تر این است که هیچ کس از وزرا و دولتی ها کمترین کاری که میتوانستند انجام دهند این بود که عذر خواهی کنند اما این کار را هم انجام ندادند.

امام جمعه شهرستان بم گفت: سوال ما از این از این دولت این است که دولت ترامپ همیشه عنوان می کرد که همه گزینه ها روی میز است اما سایه جنگ از طریق مردان میدان برداشته شد نه دیپلماسی.

حجت الاسلام والمسلمین دانشی در پایان خاطر نشان کرد: در ساییه بی تدبیری مدعیان تدبیر در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در حال حاضر شاهد آمار فوتی بالای ۴۰۰ نفری هستیم و یا در مسائل اقتصادی تورم کمر مردم را شکسته، مردم صف سیمان، مرغ، گوشت را ندیده بودند که را هم به دلیل دیپلماسی شما دیدند.

 

امام جمعه رابر:سردار بی بدیل مقاومت حاج قاسم سلیمانی نماد جاودانه مرد میدان است

حجت الاسلام والمسلمین علی علیدادی سلیمانی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت : ۱۹ماه مبارک رمضان مصادف است با ضربت خوردن سید مظلومان عالم امام علی علیه السلام به دست اشقی الاشقیاء ۲۱ماه رمضان مصادف باسالروز شهادت امیرالمومنین علیه السلام است این روز را به همه شما نمازگزاران و روزه داران و پیروان آن حضرت تسلیت و تعزیت عرض میکنم .

امام جمعه رابر با اشاره به انتشار فایل صوتی مصاحبه وزیر امور خارجه که حادثه ای تلخ و ناراحت کننده است گفت: اتفاقی که موجب سوء استفاده دشمنان قسم خورده ایران اسلامی گردید این مصاحبه از چند جهت قابل نقد و محکومیت جدی است اول اینکه بخش هایی از محتوای مصاحبه هم خلاف واقع وبرخلاف منافع جمهوری اسلامی ایران بود که وزیر امور خارجه باید از حافظان اصلی منافع ملی باشد .

وی ادامه داد: دوم اینکه اقدام زشت و سارقانه ی طراحان و مجریان انتشار این فایل صوتی سهم عمده ای در حادثه تلخ دارند در حالی کشور ایران اسلامیدر سخت ترین شرایط اقتصادی است و مردم صبور ایران شرایط دشوار معیشتی پشت سر می‌گذارند که بخش عمده ای ازمشکلات مردم حاصل بی‌تدبیری هاست.

خطیب جمعه رابر افزود : این اقدام نشانه انحرافی برای انحراف افکار عمومی از توجه به معضلات اصلی مملکت است با توجه سخنان رییس جمهور ونیز استفای ریاست مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ، مطالبه ی ما این است که رییس جمهور برای پیشگیری از بروز چنین حوادث تلخی اقدامات عمیق تر و گسترده تری انجام دهد ملت فهیم ایران به عزل یک مسئول مرکز بررسی بسنده نمی کند باید طراحان و عاملان این حادثه تلخ به سزای عمل خویش برسند.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تأکید کرد: انتظار می رود قوه قضاییه و شورای عالی امنیت ملی به این موضوع ورود کنند طراحان و عوامل نفوذی شناسایی و محاکمه در انظار عمومی و مجازات شوند .

وی با بیان اینکه شهید بزرگ سردار بی بدیل مقاومت حاج قاسم سلیمانی نماد جاودانه مرد میدان است که خود به تنهایی سرمایه ای بی نظیر برای جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت است.

خطیب جمعه رابر عنوان کرد : جهاد گمنامه و مقتدرانه او تهدیدهای بسیاری را از سر ایران و منطقه دور کرد فرمانده شهید علاوه بریک فرمانده نظامی ، یک فرمانده دیپلمات کار کشته و بی نظیر بود که شگفتی سیاستمداران برجسته جهان را برانگیخته بود همین ویژگی و خصوصیات معنوی و روحی و مدیریتی از او یک مکتب ساخته است .

وی افزود : باید پای درس این مکتب نشست او منطق قدرت و قدرت منطقه را به میدان آوردشهادت سردار دل ها منشأ تحولات بزرگی در جهان شده و خواهد شد.

حجت الاسلام عیدادی سلیمانی گفت : مسئولان ما باید از مکتب شهید سلیمانی درس بگیرند به منافع ملی ، امنیت ملی ، اقتدار ملی و وحدت و اتحاد عمومی حساسیت داشته باشندباید مراقب انگیزه های قلبی و رفتاری خود باشند مواظب نفوذی عاملان و دشمن در نفس خود و خانواده هایشان و دستگاه های اجرایی وزارت خانه ها باشند

وی افرود سردار دل ها و محورمقاومت را متحول کرد امید دارم پای درس مکتب شهید سلیمانی زانو بزنند و از فکر و اندیشه و عملکرد مدیریتی فضائل اخلاقی و معنوی این شهید بهره ببرند، راه نجات و سعادت و عمل کردن به مکتب شهید سلیمانی است.

امام جمعه عبر آباد: آقای وزیر بد کردی که مقصر ناکامی هایتان را حاج قاسم خطاب کردی

آقای وزیر بد کردی که مقصر ناکامی هایتان را حاج قاسم خطاب کردی یادت باشد خون شهید دامانتان را خواهد گرفت / خاک بر چهره خورشید نپاشیدی بلکه بر چهره ناشناخته خود پاشیدی چون حاج قاسم را ملت خوب به خاطر دارد که هرگز با خاکریز های دفاع مقدس خداحافظی نکرد و در همه میدان ها حاضر بود/تو که با تیم پخت و پز رسانه ای ات علیه میدان و مقاومت سخن گفتی و ما ساده دلان میپذیریم به شرط اینکه بگویی آیا در این ۷ ساعت روایت تاریخی، مجالی نبود از آمریکای جنایتکار و ظلم های او به ملت ایران و از انگلیس و فرانسه و آلمان بگویی؟همه ما خواستار محاکمه این حرکت هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین رضا سالاری امام جمعه شهرستان عنبرآباد در خطبه های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه به تقوای الهی گفت: بالاترین برکت برای ما مسلمین هدایت به سمت دین مبین اسلام است.

وی با بیان اینکه از نشانه های تقوا، احترام به قرآن و دستورات آن است گفت: هنگامی که شیطان، دور قلب انسان طواف می کند اگر نور قرآن درون قلب شخص باشد اجازه ورود به شیطان را نمی دهد.

رضا سالاری عنوان کرد: آمار دقیقی درباره مبتلایان و فوتی های کرونا در عنبراباد نیست و علت اصلی آن نبود امکانات بهداشتی و درمانی مناسب، خصوصا عدم بیمارستان در شهرستان عنبرآباد است.

امام جمعه عنبرآباد با اشاره به لیالی پر برکت قدر ابراز داشت: اصل شبهای قدر این است که انسان اهل معامله با خداوند باشد و این توفیق درک شب بزرگ قدر است و در این شب رزق اتصال به ولایت داده می شود لذا از درک این شب بزرگ خود را محروم نکنیم.

وی گفت: در نظام حکمت الهی همه چیزهای خوب برای پیغمبر و آلش است و دیگران میهمان این خان کرم هستند.

امام جمعه عنبرآباد افزود: ما شیعیان نیازمند رفتار علوی و فاطمی و مهدوی علیهم السلام هستیم و وظیفه داریم در این مسیر حرکت کنیم و اولین قدم این است که همگی خصوصا مسئولین افزون طلبی را برای خویش ممنون کنیم.

وی افزود: روح مطهر حاج قاسم سلیمانی شاد ما نیز همچون مردم ایران ناراحت هستیم، قیامت سلیمانی ثمره شجاعت، تدبیر و دیپلماسی قوی او بود.

رضا سالاری عنوان کرد: آقای وزیر بد کردی که مقصر ناکامی هایتان را حاج قاسم خطاب کردی یادت باشد خون شهید دامانتان را خواهد گرفت.

وی افزود: خاک بر چهره خورشید نپاشیدی بلکه بر چهره ناشناخته خود پاشیدی چون حاج قاسم را ملت خوب به خاطر دارد که هرگز با خاکریز های دفاع مقدس خداحافظی نکرد و در همه میدان ها حاضر بود.

امام جمعه عنبرآباد خاطرنشان کرد: تو که با تیم پخت و پز رسانه ای ات علیه میدان و مقاومت سخن گفتی و ما ساده دلان میپذیریم به شرط اینکه بگویی آیا در این ۷ ساعت روایت تاریخی، مجالی نبود از آمریکای جنایتکار و ظلم های او به ملت ایران و از انگلیس و فرانسه و آلمان بگویی؟همه ما خواستار محاکمه این حرکت هستیم.

 

امام جمعه ریحان شهر زرند:با عملکرد اتو کشیده، نمی‌شود کار کرد

حجت الاسلام غفوری گفت: با عملکرد اتو کشیده نمی‌شود کار کرد و رئیس جمهور منتخب باید به توانمندی‌های داخل و به جوانان اعتقاد داشته باشد.

حجت الاسلام غفوری، امام جمعه ریحان شهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با تسلیت شهادت امام علی (ع)  به دوره حکومت امیرالمومنین (ع) اشاره کرد و گفت: زمانی حضرت علی(ع) به حکومت رسیدند برای برملا کردن توطئه نفس وسوسه گران، اقداماتی انجام دادند تا به انسان ها بفهمانند،  انسان مسلمان، نباید اسیر زخارف و زیور‌های دنیا شود و این ثروت ها برای همه است و نباید یک جا جمع شود، همان طور که امروزه برخی از افراد در  جامعه ما گرفتار این آفت شده اند.

او با اشاره به اینکه حضرت علی (ع)  با توسعه اندیشه های اسلامی همراه با فتوحات به اصلاح جامعه پرداخت، افزود: اصلاح نیز برای جامعه‌ ما نیز ضروری است و ثروت‌ها نباید متمرکز و یکجا جمع شوند و نباید عده‌ای ثروتمند باشند و عده‌ای در  فقر و محرومیت به سر ببرند.

حجت الاسلام غفوری بیان داشت: لازمه تسویه با دشمن، قوی بودن ایران است و ملت ایران با مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری به ویژه در این روزگار که مثلث شوم و پلید آمریکای سعودی، صهیونیستی رو به متلاشی شدن است، به در هم شکستن قدرت های پوشالی دشمنان کمک می کنند.

او تصریح کرد: نشان از ایران قوی و پرقدرت با وحشتی که در پیکره سران کفر افتاده نمایان شده است و هم اکنون روزگار به ثمر نشستن خون شهدا فرارسیده و مردم نباید انقلاب را در این روزگار حساس تنها بگذارند و طبق توصیه‌های رهبر فرزانه، باید انقلاب را انتخاب کنیم.

او به بیانات امام خامنه‌ای (مدظله العالی)  در سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور، باید با ایمان، عدالت خواه، دارای عملکرد انقلابی و جهادی و مورد اعتماد مردم باشد.

امام جمعه ریحان شهر تصریح کرد: با عملکرد اتو کشیده، نمی‌شود کار کرد و  رئیس جمهور باید به توانمندی‌های داخل و به جوانان اعتقاد داشته باشد.

 

امام جمعه ریگان:کار کارگری مقدس است و جوانان از کار کردن نترسید

 

حجت الاسلام حبیب رضازاده خطبه های نماز جمعه شهرستان ریگان، اظهار کرد: در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی کارفرمایان موفق در شهرستان مورد حمایت قرار بگیرند.

امام جمعه ریگان افزود: کار کارگری مقدس است و جوانان از کار کردن نترسید.

وی با بیان اینکه شب‌های قدر را قدر بدانیم، تصریح کرد: مساجد با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی شب های قدر را برگزار کنند. هیئتی ها و مسجدی ها تا الان برگ برنده در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را دارند.

خطیب جمعه ریگان با بیان اینکه نماد مجاهدت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بود، عنوان کرد: شهید سلیمانی یک دیپلمات انقلابی بود، حاج قاسم سلیمانی میدان و دیپلماسی را با هم در خدمت اسلام و مسلمین قرار داد.

رضازاده خاطر نشان کرد: در همه دنیا این رسم است که میدان فضا را برای داشتن یک دیپلماسی موفق آماده می کند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729526
ارسال نظر
نظرات