شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 09:42 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729624
کارشناس سیاسی:

رئیس جمهور باید به توانمندی داخلی معتقد باشد/ راه علاج مشکلات کشور، انتخاب دولت جوان و انقلابی است

رئیس جمهور باید به توانمندی داخلی معتقد باشد/ راه علاج مشکلات کشور، انتخاب دولت جوان و انقلابی است
محمد علی امانی با بیان اینکه نگاه جریان انقلابی به داخل کشور و استفاده از ظرفیت های داخلی است، گفت: یکی از شاخص های رئیس جمهور تراز انقلابی باید اعتقاد و اتکا به توانمندی های داخلی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد علی امانی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار مرآت در تبیین انتخابات ۱۴۰۰ و دکترین و نگاه رهبری در مورد معیار انتخاب رئیس جمهور آینده، گفت: رهبر بزرگوار انقلاب تقریبا از سه سال گذشته برای انتخابات آینده فضاسازی و فرهنگ سازی کرده اند.

این کارشناس سیاسی در ادامه ابرازکرد: ایشان در یکی از  دیدار های خود با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در اواخر ماه مبارک رمضان که به صورت وبیناری برگزار شد، ضمن شنیدن مشکلات دانشجویان، یک جمله کلیدی و محوری فرمودند که تنها راه علاج مشکلات کشور روی کار آمدن دولت جوان و انقلابی است.
 
وی با بیان اینکه رقابت در انتخابات پیش رو بین دوشخص نیست بلکه بین دو جریان و تفکر است، اذعان داشت: رقابت جریان انقلابی و حزب الهی در مقابل جریان لیبرالی و غرب گرایی است و از بین دو تفکر یکی انتخاب خواهد شد. 
 
امانی با بیان این نکته که در این ۴۲ سال انقلاب اسلامی غالبا کشور دردست جریان لیبرال قرارداشته است، توضیح داد: محسن هاشمی خود اذعان کرده است که کشور در اکثر این سال ها در اختیار آنها بوده، به طوری که ۳۶ سال کشور در اختیار جریان لیبرال بود.
 
این کارشناس سیاسی با ذکر اینکه حال این معما مطرح است که چطور می شود یک کشور در زمینه پیشرفت های حوزه نظامی و موشکی در غرب آسیا رتبه اول را دارا و در عین حال در همین منطقه غرب آسیا در زمینه اقتصادی رتبه ۸ را دارا باشد در مقایسه با یکدیگر، اظهارکرد: حل این معما کاملا روشن است، هرزمانی به تفکر انقلابی و رهنمود های رهبری عمل کردیم پیشرفت و عزت را داشته ایم و در حالی که نتیجه اعتماد به تفکر لیبرالی ۸ سال معطلی کشور در طرح نافرجامی بنام برجام بود.
 
وی با بیان این که آنها در جریان لیبرال  در مذاکرات خود دوقطبی کاذب جنگ و صلح را در کشور به راه انداختند، خاطر نشان کرد: آنها مردم را برسر دوراهی جنگ و صلح و قرار دادند و خود را صلح طلب خواندند و جبهه جریان انقلابی را رادیکال و تندرو و طرفدار جنگ دانستند.
 
این کارشناس سیاسی  در مورد نگاه  تفکر لیبرال و غرب گرا   در اداره کشور، گفت: جریان غربگرا حل مشکلات اداره کشور را در پیوند مذاکره و ارتباط و سازش با  آمریکا و غرب می بیند و نماد سازش آنها برجام است،از نظر آنها با  آرمان ها و اندیشه امام و رهبری نمی توان کشور را اداره کرد و راه برون رفت از مشکلات ارتباط با آمریکاست و همه چیز حتی نان شب هم در مذاکرات با آمریکا گره خورده است.
 
وی در مقابل نگاه جریان انقلابی را به داخل کشور و استفاده از پتانسیل هاو ظرفیت های داخلی دانست و تصریح کرد: رئیس جمهور ترازانقلاب اسلامی بنا برنظر مقام معظم رهبری  یکی از شاخص های آن این است که به توانمندی های داخلی معتقد باشد.
 
وی در پایان تصریح کرد: مردم باید تصمیم بگیرند اگر می خواهند نابسامانی های فرهنگی و اقتصادی و....ادامه داشته باشد، و اگر خواهان وضع موجود هستند می توانند به همین تفکر مجدد اعتماد کنند و باز هم  به لیبرال ها رای دهد در حالی که حضرت آقا نسخه و راه حل دیگری دارند و می فرمایند علاج کشور روی کار آمدن دولت جوان و انقلابی است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1729624
ارسال نظر
نظرات