شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 10:36 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729628
معاون حوزه علمیه سمنان مطرح کرد:

برگزاری مراسم شب های قدر با سقف زمانی حداکثر ۲ ساعت

برگزاری مراسم شب های قدر با سقف زمانی حداکثر ۲ ساعت
غلامرضا عبدوس در خصوص زمان برگزاری مراسم شب های قدر گفت: دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا به همه اماکن مذهبی مبنی بر برگزاری مراسم با سقف ۲ ساعت است که شهروندان با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند در این مراسم حضور یابند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام غلامرضا عبدوس معاون حوزه علمیه سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص زمان برگزاری مراسم شب های قدر گفت: شهروندان در شب های قدر در فضایی عمومی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به دعا و عبادت خود بپردازند.

وی در خصوص رعایت کردن مردم به دستورالعمل های بهداشتی در شب های قدر افزود: دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا به همه اماکن مذهبی مبنی بر برگزاری مراسم با سقف زمانی 2 ساعت است ان شاالله شهروندان با حفظ و رعایت پروتکل های بهداشتی این شب ها را به گام دیگران تلخ نکنند.

عبدوس با بیان اینکه جمعی دعا کردن برکات فراوانی دارد، اظهار کرد: امام رضا می فرماید در این شب ها فردی دعا نکنید جمعی دعا کنید و در این شب ها از خداوند بخواهید شر این ویروس منحوس از سر مسلمانان جهان برداشته شود.

عبدوس در خصوص فضیلت های شب های قدر تصریح کرد: در شب های قدر یک شب قدر اختصاصی و فردی هم وجود دارد که شخص می تواند در تنهایی به عبادت و رازو نیاز با خدا بپردازد و نیازی به تجمع کردن نیست که مشکلات امروزی را هم پیدا کند.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به خواندن مفاتیح در شب های قدر خاطر نشان کرد: در این شب ها همه مردم می توانند با خواندن انواع ادعیه مثل دعای سحر و خواندن دعای ابوحمزه ثمالی و زیارت های مختلف با معبود خود خلوت کنند و خود را از لحاظ روحی تقویت کرده و به مقصود برسانند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729628
ارسال نظر
نظرات