شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729643

آموزش خانه به خانه معلم فراهانی در شرایط کرونایی

آموزش خانه به خانه معلم فراهانی در شرایط کرونایی
معلمان فراهانی علیرغم تعطیلی مدارس، به شیوه‌های مختلف، آموزش دانش‌آموزان که گوشی ندارند را رها نکرده و آن‌ها را از دریای علم و دانش بهره‌مند می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از فراهان خبر؛ یکی از مطالبات مقام معظم رهبری در جریان ها و مناسب های مختلف، رفع مشکلات مردم است و از آنجایی که دشمنان با بزرگ و سیاه نمایی مشکلات، مردم را از نظام مایوس می کنند باید درمقابل آنها، حرکت انقلابی و مردمی انجام شود.

در هر محله افرادی هستند که با شناسایی مشکلات مردم محله برای حل آن قدم برمی دارند و در این مسیر هدفی جز رضای خدا و خدمت به خلق ندارند.

پویش «مهرواره محله همدل» در همین راستا همزمان با سراسر کشور از طرف سازمان تبلیغات اسلامی با همت و همراهی دیگر ارگان های موثر با همین هدف در فراهان اجرا می شود.

راهبرد اصلی این پویش تقویت هویت محله و مسجد برای پای کار آوردن مردم برای حل مشکلات و مسائل محله است.

راضیه عزیزآبادی فراهانی، معلم مدرسه ابتدایی روستای عزیزآباد فراهان یکی از افرادی است که برای حل مشکل محله همیشه پای کار بوده است و از سوی اداره تبلیغات اسلامی فراهان از وی تجلیل شد.

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا و نبود گوشی هوشمند و اینترنت ضعیف باعث شد تا معلم مدرسه ابتدایی روستای عزیزآباد برای تدریس و جبران عقب افتادگی درسی، دانش آموزانش را با آموزش خانه به خانه پیش ببرد.

عزیزآبادی در پایه دوم، چهارم و پنجم دبستان تدریس می کند و پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس این خانم معلم با انگیز نتوانست دوری دانش آموزان خود را تحمل کند و در حالی‌که توصیه های بهداشتی مردم را به خانه‌نشینی و قرنطینه اختیاری تشویق می کرد، احتمال ابتلا به این بیماری را به جان خرید و برای برقراری عدالت آموزشی، کلاس درس را به خانه دانش آموزانش برد.

این معلم فراهانی در گفتگو با فراهان خبر گفت: همزمان با شروع کرونا با توجه به عدم دسترسی دانش آموزان به گوشی هوشمند و عدم پوششی دهی اینترنت در روستا، در فضای باز و در دشت کنار روستا، تدریس را با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعداد محدود آغاز کردم.

وی افزود: با شیوع گسترده کرونا و محدودیت های کرونایی، کلاس در فضای باز تعطیل شد و تدریس خانه به خانه را با همراهی اولیاء شروع کردم.

عزیزآبادی اظهارکرد: در این شرایط کرونایی مدام با دانش آموزان ارتباط داشته و لذا تقریبا هر روز به خانه هایشان سر می زنم و تدریس می کنم.

معلم فراهانی گفت: تمام تلاش خود را انجام می دهم تا دانش آموزان خود را سال آینده در پایه بالاتر مشاهده کنم و این برای من بسیار با ارزش است.

وی افزود: بسیاری از همکاران من در این شرایط کرونایی تمام وقت خود را برای دانش آموزان گذاشته اند و با ایثار و فداکاری دین خود را به جامعه هدف خود ادا می کنند.

معلم فراهانی گفت: من برای خدا کار می کنم و خداوند کمک می کند و در کارهایم همواره موفق هستم، دعای خیر دانش آموزانم بدرقه راهم است و امیدوارم که در این راه ثابت قدم باشم.

عزیزآبادی خاطرنشان کرد: در این شرایط کرونایی علاوه بر فعالیت های آموزشی، مسابقات فرهنگی و قرآنی را برای دانش آموزان خود برگزار می کند و همواره آنها را برای حفظ قرآن تشویق می کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729643
ارسال نظر
نظرات