شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729644
شهید شاخص شهرستان خنداب؛

ولایت مداری بارزترین ویژگی شهید «محمدی جو» بود

ولایت مداری بارزترین ویژگی شهید «محمدی جو» بود
شهید «محمدی جو» از شهدای شاخص شهرستان خنداب که در ماه مبارک رمضان ،سال ۱۳۶۷به فیض شهادت نائل و در ۱۱اردیبهشت سال ۱۳۶۷ در گلزار شهدای روستای قلعه خنداب(محله قلعه خنداب) به خاک سپرده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نسیم خنداب؛ سردار شهید ابراهیم محمدی جو در سال ۱۳۴۴در یک خانواده کشاورز در روستای قلعه خنداب متولد شد و تا پایان دوره راهنمایی در مدرسه خسروی و تربیت خنداب مشغول تحصیل بود.

بعد از انقلاب و شروع جنگ تحمیلی اواخر سال ۱۳۶۰ در ایام نوجوانی به‌صورت نیروی بسیجی به جبهه اعزام و تا سال ۱۳۶۴ در جبهه‌های جنوب و غرب کشور و در عملیات مختلف حضور داشت و چند مرحله هم به درجه جانبازی نائل شد.

در سال ۱۳۶۴به عضویت رسمی سپاه در آمد و در سمت‌های مختلف انجام وظیفه نمود تا اینکه در ۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۷ که فرماندهی گردان مهندس رزمی آبی‌خاکی سلمان را عهده‌دار بود در مأموریت ایذایی ،اطلاعات شناسایی بر اثر اثابت ترکش گلوله توپ با چند تن از همراهانش به درجه فیض شهادت نائل و آسمانی شدند.

شهید در طول خدمت در نیروی مقاومت بسیج سپاه اراک مسئولیت‌هایی از جمله فرماندهی پایگاه‌ها و حوزه در خنداب و مناطق تحت پوشش سپاه اراک و مسئولیت حفاظت مدیران دادگستری و....را در استان بر عهده داشت. در سفر استانی مقام معظم رهبری در دوران ریاست جمهوری به اراک مسئولیت تیم حفاظتی را عهده دار بودند.

شهید در سال ۱۳۶۴ ازدواج و حاصل این ازدواج ۲پسر که یکی (احسان)در زمان حیاتش متولد و دیگری(محسن ) بعد از شهادتش متولد شد.

از خصوصیات بارز این شهید ولایت مداری، شجاعت،عطوفت و مهربانی، صله‌رحم، کمک به افراد ناتوان و احترام به حقوق دیگران را می‌توان نام برد. شهید سفارش بسیار زیادی به اقامه نماز و رعایت حجاب اسلامی داشتند.

شهید محمدی جو از شهدای شاخص شهرستان خنداب که در ماه مبارک رمضان، سال ۱۳۶۷به فیض شهادت نائل و در ۱۱ اردیبهشت سال ۱۳۶۷ در گلزار شهدای روستای قلعه خنداب(محله قلعه خنداب) به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729644
ارسال نظر
نظرات