شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729694
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان خبر داد؛

افتتاح دو مرکز کارآفرینی در تربت حیدریه

افتتاح دو مرکز کارآفرینی در تربت حیدریه
عبدالله زاده گفت: دو مرکز نیکوکاری و کار آفرینی وتوانمندسازی در روستای اسدآباد و نسر از توابع بخش رخ تربت حیدریه به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید سعید عبدالله زلده، مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: هدف از افتتاح این مراکز نیکوکاری هم‌افزایی، نهادینه‌سازی و توسعه توزیع فرهنگ احسان و نیکوکاری بین آحاد مختلف جامعه به ویژه خیران در راستای حل مشکلات جامعه هدف است.

وی تصریح کرد: استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل خیران در کنار کمک‌های مادی و معنوی کمیته امداد می‌تواند گام مثبتی در نیل به خدمت، تسهیل و تسریع در رفع مشکلات وآسیب‌های اجتماعی و خاص محرومان و نیازمندان شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) تربت حیدریه با تأکید بر نقش مهم مراکز نیکوکاری در کمک به اقشار آسیب‌پذیر منطقه، افزود: این مراکز نیکوکاری با ظرفیت‌های اقتصادی بالای خود و با حضور خیران می‌تواند نقش پررنگی در رسیدن هدف نهایی که  کاهش محرومیت در روستاهاست، داشته باشد.

عبدالله زاده گفت: مراکز نیکو کاری با هدف شناسایی نیازمندان و کمک به آنان راه اندازی می شود که امیدواریم این روستاها در آینده به روستای بدون نیازمند معرفی شود.

 وی افزود: تأسیس مراکز نیکو کاری و کار آفرینی در پی فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی شدن هر چه بیشتر خدمات کمیته امداد و استفاده بیشتر از توان و مشارکت قشر نیکوکار در دستگیری از نیازمندان صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: این مراکز نیکوکاری و کار افرینی با تلاش اهالی، اعضای شورا و دهیاری روستا و همکاری کمیته امداد امام رباط سنگ و با هدف کمک به نیازمندان به بهره برداری رسیده که به عنوان یک امر خداپسندانه به حساب می آید.

عبدالله زاده افزود: راه اندازی این گونه مراکز نیکوکاری، یک واحد مردمی تحت پوشش کمیته امداد امام است که در سطح محلات و یا روستاها تشکیل و در راستای توسعه مشارکت‌ های مردمی و ارائه خدمات به محرومین تحت نظارت این نهاد فعالیت می‌ کند.

وی اظهارکرد: این مراکز با هدف شناسایی معتمدین و به منظور حمایت از محرومین با کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی با هدف محرومیت‌‌زدایی راه اندازی می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه وظایف و اختیارات این مرکز به دو بخش امور مشارکتی و امور حمایتی تقسیم می‌شود، تصریح کرد: شناسایی نیازمندان واقعی و ثبت اطلاعات آنها، شناسایی، دسته بندی و اولویت‌ بندی نیازهای محرومین، معرفی و ارجاع افراد نیازمند به اداره امداد به منظور بهره‌مندی از خدمات مددکاری تخصصی از جمله فعالیت‌ های امور حمایتی مرکز نیکوکاری است.

وی گفت: درحال حاضر با راه اندازی این دو مرکز جدید در بخش های رخ و کدکن در مجموع ۱۲ مرکز نیکو کاری و کار آفرینی و توانمند سازی روستایی با هم افزایی کمیته امداد و مشارکت خیرین در جهت رفع مشکلات نیازمندان بخش های رخ و کدکن فعال هستند.

عبدالله زاده اضافه کرد: در حال حاضر ۲۸۰۰خانوار با جمعیتی بالغ بر۴۳۰۰ نفر در ۷۱ روستای دو بخش رخ و کدکن ازخدمات کمیته امداد استفاده می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729694
ارسال نظر
نظرات