شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:24 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729838

خشکسالی به ۳۲ هزار هکتار از مزارع مرودشت خسارت وارد کرد

خشکسالی به ۳۲ هزار هکتار از مزارع مرودشت خسارت وارد کرد
مدیرجهاد کشاورزی مرودشت از خسارت ۱۰۰ درصدی خشکسالی به ۳۲ هزار و ۹۵۰ هکتار از مزارع گندم و جو در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۱۲۰ هزار تن محصول گندم و جو از چرخه تولید خارج شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، کاووس همتی از خسارت خشکسالی به ۳۲ هزار هکتار از مزارع شهرستان مرودشت خبر داد و اظهار کرد: مزارع خسارت دیده از خسکسالی شامل ۱۲۰۰هکتار گندم، ۹۵۵۰ هکتار جو دیم، ۱۳ هزار و ۸۰۰ هکتار گندم آبی و ۸۴۰۰ هکتار جو آبی در زیر شبکه سد درودزن است.

 
وی گفت: با احتساب پیش بینی عملکرد ۲۵۰۰ کیلو گرم به ازای یک هکتار گندم دیم و ۱۸۰۰ کیلوگرم به ازای یک هکتار جو دیم و پیش بینی تولید ۵۵۰۰ کیلوگرم برای یک هکتار گندم آبی و ۳۵۰۰ کیلو گرم به ازای یک هکتار جو آبی بیش از ۷۸ هزار تن محصول گندم و بیش ۴۴ هزار تن جو از چرخه تولید خارج شده است.
 
همتی ابراز کرد: علاوه بر خسارت صد درصدی و از بین رفتن کامل مزارع دیم، کاهش عملکرد مزارع آبی نیز به دلیل کاهش آب چاه‌های کشاورزی قطعی است.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه بیش از یکصد هزار هکتار گندم و جو در شهرستان کشت شده است، تصریح کرد: کشت گندم و جو در نیمه آبان ماه انجام و در اواخر خرداد تا اوایل تیر ماه نیز برداشت می‌شود.
 
وی با بیان اینکه تنها پنج هزار هکتار از مزارع جو و ۳۸۰۰ هکتار از مزارع گندم خسارت دیده تحت پوشس بیمه هستند بر نقش بیمه محصولات کشاورزی در جبران بخشی از خسارت‌های ناشی از خشکسالی تاکید کرد.
 
شهرستان مرودشت با ۱۳۵ هزار هکتار اراضی قابل کشت، قطب تولید گندم و جو در استان فارس است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729838
ارسال نظر
نظرات