شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1400/02/11 شناسه خبر: 1729849
یادداشت؛

مصونیت‌بخشی و اقتدار کشور با حضور آگاهانه مردم در انتخابات

مصونیت‌بخشی و اقتدار کشور با حضور آگاهانه مردم در انتخابات
انتخاب آگاهانه از سوی رهبر انقلاب بر این تأکید دارد که تقلید کورکورانه در انتخاب نداشته باشیم، معیارها و شاخص های مطلوب را بشناسیم و برای نامزد اصلح ارزیابی دقیق داشته باشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ باتوجه به ظرفیت های اقتصادی کشور و موقعیت خاص منطقه ای ایران در غرب آسیا و اینکه رئیس جمهور منتخب اگر نگاه راهبردی به این مسائل داشته باشد شتاب انقلاب تنظیم خواهد شد و هم افزایی قوای سه گانه در خدمت به مردم و اهداف انقلاب اسلامی را شاهد خواهیم بود.

ایران اسلامی با دارا بودن ظرفیت های بزرگ اقتصادی، منابع زیرزمینی، تولیدات حلال، کشاورزی، توریسم درمانی، توان فنی و مهندسی در بخش آب و برق، دسترسی به آب های آزاد، داشتتن دو هزار کیلومتر مرز آبی و ۱۵ کشور همسایه با ۶۰۰ میلیون جمعیت، ظرفیت های نفت و گاز اقتصاد کشور نیازمند تحولاتی است که در دستکاه اجرایی باید به این مسائل توجه شود.

در منطقه حساس غرب آسیا با ویژگی‌های خاص که به قلب جهان معروف است باید به موضوعات زیر توجه شود؛

۹۳ درصد جمعیت این منطقه مسلمان هستند، بیش از ۶۰ درصد ذخایر نفت و گاز جهان در این منطقه است، بازار بزرگ کالاهای مصرفی جهان و کانون مهم ترین تحولات سیاسی و تمدنی در تاریخ بشریت است، محل اتصال سه قاره جهان و بر بام جهان ایستاده است، زادگاه و بعثت بسیاری از پیامبران الهی و مهد ادیان الهی است و نیمی از ۱۴ نقطه استراتژیک جهان در این منطقه است، پدیده شوم رژیم صهیونیستی در این منطقه وجود دارد، پدیده مبارک انقلاب اسلامی در این منطقه است و از شتاب و اثرگذاری انقلاب نگران هستندِ اینها از مهم ترین ویژگی هایی است که باید در پرداختن به مسائل به آن توجه شود.

باتوجه به این موارد در راستای امیدآفرینی، از جمله تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب حضور پرشور و انتخاب آگاهانه است و اگر حضور آگاهانه مردم در انتخابات صورت بگیرد موجب خنثی شدن ترفندهای دشمنان خواهد شد و مصونیت بخشی برای کشور ایجاد می کند و نشان از اقتدار ملت است. مشارکت مردم تجلی تأثیرگذاری مردم در سرنوشت اجتماعی کشور و نماد انسجام و وحدت ملی و پایگاه اجتماعی نظام است و از جمله تبعات منفی حضور کمرنگ مردم در انتخابات این است که فردی نامطلوب انتخاب شود و دولت ضعیف و بدون پشتوانه شکل بگیرد.

با عدم مشارکت حق برون رفت از مشکلات و رسیدن به شرایط بهتر را از خودمان سلب کردیم، ظرفیت های کشور نادیده گرفته می شود و دشمنان چشم طمع برای تشدید فشار و توطئه می کنند و به عزت کشور خدشه وارد می شود، منافع ملی تهدید می شود و کارآمدی نظام مخدوش و مشکلات موجود افزایش خواهد داشت.

انتخاب آگاهانه از سوی رهبر انقلاب بر این تأکید دارد که تقلید کورکورانه در انتخاب نداشته باشیم، معیارها و شاخص های مطلوب را بشناسیم و برای نامزد اصلح ارزیابی دقیق داشته باشیم و تحت تأثیر احساسات و دوقطبی شدن فضای انتخابات نباید تصمیم گرفت و اگر ملاک های ساختگی را جایگزین کنیم انتخاب غلط می شود.

بررسی اطرافیان و شعارهای واقعی و نوع نگاه دشمنان در این مدل تفکر از جمله ویژگی های قابل بررسی است که البته باید با افراد آگاه برای انتخاب شایسته مشورت صورت بگیرد.

سید جلال امینی، کارشناس مسائل سیاسی

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1729849
ارسال نظر
نظرات