شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1729953
کارشناس مسائل مذهبی:

تمام حدوث عالم در شب قدر برنامه‌ریزی می‌شود

تمام حدوث عالم در شب قدر برنامه‌ریزی می‌شود
میرمهدی گفت: تمام حدوث عالم در شب قدر برنامه‌ریزی می‌شود و ملائکه همراه روح نازل می شوند و روح طبق برخی روایات یعنی جبرئیل و طبق برخی روایات اعظم ملائک است و تمام امور را از عالم بالا برای عالم ممکنات می‌آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام میر مهدی، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار نسیم خنداب گفت: ماه مبارک رمضان دارای فضیلت بسیار زیادی است چون خداوند این ماه را به خودش نسبت داده است تا جایی که خواب عبادت و نفس کشیدن تسبیح خداست.

میرمهدی اظهار کرد: مسئله شب قدر قطعا در ماه رمضان است شب های قدر دارای امتیازات ویژه ای است، شبی است که قرآن کریم درآن نازل شده است فضیلت هر عمل خیری که در این شب انجام شود با شب های دیگر قابل مقایسه نیست.

وی بیان کرد: ما انسان محدود هستیم، عظمت شب‌های قدر برای ما قابل‌درک نیست به جهت اینکه عظمت شب‌های قدر برای ما روشن شود خداوند می‌فرماید یک شب قدر از هزار ماه بهتر است.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: تمام حدوث عالم در آن شب برنامه ریزی می شود و ملائکه همراه روح نازل می شوند و روح طبق برخی روایات یعنی جبرئیل و طبق برخی روایات اعظم ملائک است و تمام امور را از عالم بالا برای عالم ممکنات می‌آورند همچنان که جبرئیل نزد پیامبر نازل می‌شد ،برای مقدرات نیز ملائکه نزد پیغمبر و جانشینان پیغمبر نازل می‌شوند و مقدرات و آنچه را که در عالم باید اتفاق بیافتد خدمت امام زمان (عج)عرضه می کنند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند می‌فرماید یک‌شب با هزار شب برابر است، تعبیر هزار شب به این جهت است که دشمنان اسلام ازجمله بنی‌امیه قصدشان نابودی اسلام بود و پیغمبر خبردار شد که بعد از او این‌ها حکومت را در دست  می‌گیرند هزار ماه اشاره به حکومت بنی‌امیه است گرچه حکومت بنی‌امیه هزار ماه طول کشید و توانستد ضرباتی را به پیکر مسلمین وارد کنند اما بالاخره اسلام بالا رفت و بالاترین نقشه برای نابودی اسلام که نقشه بنی‌امیه بود نقش بر آب شد .

کارشناس مذهبی در پایان بیان کرد:شب قدر شب پرفضیلتی است ان‌شاءالله همه مؤمنین به دعا،عبادت، بندگی خدا و عمل به احکام الهی بپردازند و از این فرصت‌ها و موقعیت‌ها بهترین استفاده را ببرند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1729953
ارسال نظر
نظرات