شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:01 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730057
ابلاغ طرحی با محوریت حجاب و عفاف؛

بعضی از دستگاه‌های دولتی در امر حجاب و عفاف کوتاهی می‌کنند/ مصون ماندن جامعه از آسیب‌های اجتماعی؛ هدف طرح «ندای فطرت»

بعضی از دستگاه‌های دولتی در امر حجاب و عفاف کوتاهی می‌کنند/ مصون ماندن جامعه از آسیب‌های اجتماعی؛ هدف طرح «ندای فطرت»
به گفته‌ مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان، طرح ندای فطرت قصد ورود به سبک زندگی ایرانی اسلامی را دارد لذا متناسب با شرایط یک سری اقدامات باید در این راستا صورت پذیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به  نقل از کُردتودی، بتول سرکانی مسئول بسیج جامعه زنان استان کردستان در جلسه طرح ندای فطرت که در سنندج برگزار شد اظهار داشت: امروزه دشمنان ما بسیاری از ارزش‌های دینی و انسانی و حیازدایی را مورد هجمه قرار داده‌ و ترویج پدیده‌هایی مانند مد و مدگرایی را در دستور کار دارند لذا لازم است که همه ی نهادها به صورت جدی وارد کار شوند.

وی افزود: طرح ندای فطرت امسال براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح حجاب جامعه مورد توجه بسیج جامعه زنان قرار گرفته است که این طرح از ابتدای سال 98 در سطح اقشار جامعه به اجرا درآمده و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج برای اجرای موثر این طرح دوره‌های لازم را دیده و توجیه شده‌اند و همچنین وظایف ارگان‌ها نیز به صورت ماهانه مشخص شده است.

وی با بیان اینکه طرح ندای فطرت قصد ورود به سبک زندگی اسلامی را دارد و تلاش بر این است که با هم افزایی و مشارکت اقشار مختلف در زمینه حجاب و عفاف اقدام عملی انجام شود خاطر نشان کرد: این طرح به منظور مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق و آسیب های اجتماعی از سال 98 آغاز شده است و تحکیم بنیان خانواده و حفظ سلامت روانی و اخلاقی خانواده‌ها و افزایش فرزند پروری نیز مورد توجه این طرح است.

سرکانی یادآور شد: ۲۶ دستگاه متولی طرح ندای فطرت با توجه به شرح وظایف خود در استان کردستان فعالیت دارند، اما متاسفانه بعضی از دستگاه های دولتی در این امر کوتاهی می‌کنند.

بسیج به عنوان پاره ی تن جامعه هیچگاه مشکلات را فراموش نمی کند

در ادامه خسرو مسعودی جانشین ستاد تخصصی بسیج سپاه بیت‌المقدس کردستان در امر بسیج با بیان اینکه بحث طرح ندای فطرت یک طرح جامعی است که ابلاغ و دستورالعمل های آن از طریق سلسله مراتبی به حوزه ها اعلام شده است اظهار داشت: این طرح در راستای بیانیه گام دوم انقلاب و از محورهای سبک زندگی ایرانی اسلامی است که اگر اجرایی شود تحکیم بنیان خانواده، کاهش طلاق، کاهش آسیب های اجتماعی و ... را به دنبال خواهد داشت و خروجی آن مصون ماندن از آسیب های اجتماعی است.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی انجام کارهای فرهنگی در جامعه از مهمترین نیازهای جامعه است لذا برای انجام کار فرهنگی باید تمام مسئولان پای کار باشند تا بتوان آن کار رابه نحو شایسته به سرانجام برسانند.

جانشین ستاد تخصصی بسیج سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های ذیربط این فرهنگ باید اشاعه یابد.

مسعودی تاکید کرد: ترویج بی بند و باری در همه ی کشورها امری طبیعی است اما در کشور ایران با وجود هزاران شهیدی که در راه این انقلاب داده شده است چنین ترویج هایی به دور از ذهن است و پسندیده نیست لذا بسیج به عنوان پاره ی تن جامعه هیچگاه مشکلات را فراموش نمی کند و کمک حال دولت در امر تسهیلگری خواهد بود.

در پایان سایر اعضا بر عملیاتی شدن این مصوبات تاکید داشتند و اینکه تنها بر گذاشتن جلسه اکتفا نشود و همه‎ی دستگاه ها باید به صورت جد پای عمل باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730057
ارسال نظر
نظرات