شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:33 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730086
دریادار سیاری:

آموزش موثرترین مولفه در ارتقاء توان رزم است

آموزش موثرترین مولفه در ارتقاء توان رزم است
معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: حفظ تمامیت ارضی از مهمترین ماموریت های ما در ارتش است و آموزش موثرترین مولفه در ارتقا توان رزمی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دریادار حبیب‌الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش صبح یکشنبه در مراسم گرامیداشت روز معلم که در دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد، گفت: اقتدار و بالندگی هر سازمانی به نحوه آموزش آن سازمان وابسته است، لذا هر چه آموزش عمیق‌تر و کیفی‌تر باشد، رشد و پیشرفت بیشتر و دستیابی به موفقیت‌ها آسانتر می‌شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه آموزش صحیح منجر به ارتقا توان بازدارندگی می‌شود، افزود: آموزش موثرترین مولفه در ارتقاء توان رزم است.

سیاری با اشاره به ماموریت اصلی ارتش خاطرنشان کرد: حفظ تمامیت ارضی از مهمترین ماموریت‌های ما در ارتش است و قطعاً آموزش می‌تواند نقش موثر و بی‌بدیلی در این رابطه داشته باشد، بنابراین همه فرماندهان باید نگاهشان به آموزش به عنوان اولویت اول باشد که این موجب موفقیت ما در عرصه اجرای ماموریت است.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثربخشی آن در حوزه آموزش گفت: از اسفندماه سال ۹۸ که کرونا شیوع پیدا کرد ما صحنه را به خوبی مدیریت کردیم و اجازه ندادیم کلمه بحران وارد ادبیات ارتش شود چون بحران برابر است با خروج از ریل نظم؛ لذا توانستیم با اتکا و خلاقیت و نوآوری‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌ها در شرایط کرونایی نیز آموزش‌های خود را انجام دهیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه امنیت تعطیل بردار نیست، افزود: ما برای برقراری امنیت به نیروی انسانی آموزش دیده نیاز داریم؛ از اینرو باید آموزش هایمان را به نحو مطلوب انجام می‌دادیم. بدین ترتیب برخی شیوه های آموزشی را تغییر دادیم، از فضای مجازی استفاده کردیم، ظرفیت کلاس‌ها را پایین آوردیم، محل برگزاری کلاس‌ها را تغییر دادیم و پروتکل‌های بهداشتی را کاملا اجرا کردیم.

سیاری خاطرنشان کرد: اگر در  رابطه با آموزش با گام‌های موثر و موفقیت‌آمیز پیش نمی‌رفتیم، امروز در حوزه ایجاد امنیت با مشکل مواجه بودیم. به حمدالله امروز مراکز آموزشی ما امن‌ترین مراکز هستند به طوری که در آخرین دوره سربازگیری بیش از ۹۸ درصد مشمولان با توجه به گستردگی موج چهارم کرونا در مراکز آموزشی ارتش حضور پیدا کردند که این بیانگر اعتماد مردم به ارتش و نیروهای مسلح است.

وی با اشاره به مطالبات و انتظارات از حوزه آموزش ارتش گفت: معاونت آموزش باید جهت پیشرفت قابل ملاحظه بازنگری در همه امور آموزشی را در دستور کار قرار دهند و با توجه به پیشرفت علم و فناوری و تغییر شرایط آموزش‌ها را متناسب با تغییرات روز ارائه دهند. بازنگری متون آموزشی نیز باید انجام شود و به صورت مستمر این بازنگری‌ها نیز باید مطابق با تغییرات و شرایط روز تغییر پیدا کند.

معاون هماهنگ کننده ارتش با بیان اینکه ما تربیت را بر آموزش مقدم می دانیم افزود: باید یک برنامه‌ریزی منسجم برای تربیت داشته باشیم و در اجرای این ماموریت گام های مناسبی برداریم. توجه به مهارت محوری نیز از دیگر موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سیاری گفت: با توجه به اثر بخشی شبیه‌سازها در حوزه آموزش باید با خلاقیت بیشتری در این حوزه گام برداریم؛ چراکه شبیه‌سازها را در ارتقای آموزش و مهارت افزایی افراد موثرند.

وی ادامه داد: در انتخاب کادر مناسب آموزشی توجه لازم را داشته باشیم چرا که هر کسی نمی‌تواند وارد این عرصه حساس شود؛ ما باید دقت کنیم افراد خلاق و مبتکر و کسانی که به ارائه آموزش‌ها علاقمند هستند وارد عرصه آموزش شود.

معاون هماهنگ کننده ارتش افزود: تعامل با مراکز علمی و پژوهشی می تواند در رشد و موفقیت ما موثر باشد.

سیاری گفت: در حوزه آموزش همانطوری که مورد تاکید فرمانده معظم کل قوا است باید بازی جنگ را مورد توجه قرار دهیم؛ توجه به این موضوع می تواند در مقاطع مختلف ظرفیت لازم را ایجاد کند و تجربه ما را در صحنه واقعی نبرد ارتقا بخشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730086
ارسال نظر
نظرات