شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730120
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک:

کلیه افراد در گروه های هدف واکسن دریافت خواهند کرد/ مراکز واکسیناسیون گسترش می یابد

کلیه افراد در گروه های هدف واکسن دریافت خواهند کرد/ مراکز واکسیناسیون گسترش می یابد
جمالیان گفت: در شورای پدافند زیستی استان مرکزی مصوب شد به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز تزریق واکسن و آسان تر شدن سطح دسترسی مردم، این مراکز گسترش پیدا کند، جای هیچ نگرانی نیست چراکه به همه افراد در سنین گروه های هدف واکسن تزریق خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب با اشاره به اینکه واکسیناسیون گروه هدف افراد بالای ۸۰ سال بدون هیچ مشکلی در حال اجراست گفت: برای بسیاری این نگرانی به وجود آمده که کسانیکه پرونده سلامت و یا الکترونیک ندارند و نامشان در سامانه سیب ثبت نشده است چه باید بکنند، که باید در جواب گفت جای هیچ نگرانی نیست چراکه به همه افراد، واکسن تزریق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای دریافت واکسن نیازی به هیچ ثبت نامی نیست، خاطرنشان کرد: همکاران مراکز بهداشتی با جمعیت تحت پوشش تماس گرفته و با توجه با رایزنی هایی که با سازمان ثبت احوال صورت گرفته، با استفاده از کد ملی افرادی که واکسن دریافت نکرده اند شناسایی و با آنها تماس گرفته خواهد شد.

جمالیان تصریح کرد: در انتهای واکسیناسیون اگر فردی باقی مانده بود، در سامانه behdasht.gov.ir ثبت نام کرده و فقط با ثبت کد ملی خود این واکسن را دریافت خواهد نمود، مطمئنا با این روش تمام افراد گروه های هدف، واکسن را دریافت خواهند نمود و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه خاطرنشان کرد: در شورای پدافند زیستی استان هم مصوب شد به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در مراکز تزریق واکسن و آسان تر شدن سطح دسترسی مردم، این مراکز گسترش پیدا کند.

جمالیان در پایان از مردم خواست برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، ساعت و زمانی که به آنها گفته می شود به اماکن تزریق واکسن مراجعه کنند تا ضمن جلوگیری از شلوغ شدن این اماکن، مدیریت پروتکل های بهداشتی برای همکاران معاونت بهداشتی و عوامل اجرایی، آسان تر باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730120
ارسال نظر
نظرات