شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730124
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

بازار مبادلات اقتصادی کشورهای همسایه را دریابیم

بازار مبادلات اقتصادی کشورهای همسایه را دریابیم
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مشکلات و تنگناهای معیشتی مردم را می‌توان بزرگترین نقطه آسیب عملکرد اقتصادی دولت دوازدهم برشمرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شهباز حسن‌پور بیگلری در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: مسائل و چالش‌های اقتصادی را باید از زوایای مختلفی مورد توجه و تجزیه و تحلیل قرار داد، در این میان تحریم‌های اقتصادی سهم و نقش انکارناپذیری در بروز مشکلات در کشور ایفا کرده‌اند.

وی گفت: با وجود فشارهای حداکثری دشمنان قسم خورده کشورمان در حوزه تحریم‌های اقتصادی با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری، همت و همکاری قوا، دستگاه‌های اجرایی و البته همراهی و مشارکت اقشار مردم اقدامات زیادی صورت نگرفته که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: با این جود یکی از نقاط ضعف عملکردی در حوزه اقتصادی کم‌توجهی به معیشت و زندگی مردم است که باید گفت دولت در این حوزه عملکرد خوب و قابل دفاعی نداشته و از این‌رو انتقاداتی به آن وارد است.
 
حسن‌پور بیگلری با اشاره به نقش موازی‌کاری‌ها و اقدامات خالی از برنامه‌ریزی مشترک و مدیریت واحد در بدنه تیم اقتصادی دولت، افزود: از این‌رو به نظر می‌رسد اعمال و اجرای فرماندهی واحد اقتصادی یکی از نیازهای اصلی در این حوزه است که دولت آینده باید مورد تاکید قرار داده و آن را سر و سامان ببخشد.
 
وی تصربح کرد: بر این اساس در بیان اولویت‌های اقتصادی دولت سیزدهم باید گفت رسیدگی به معیشت مردم، تقویت اشتغال و تولید و حل مشکل مسکن از جمله این ضروریات است که سیاست‎گذاری کارامد و راهگشایی را می‌طلبد.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی دولت فعلی توجه چندانی به مبادلات اقتصادی با همسایگان ایران نداشته و تا حدودی از این ظرفیت برای حل چالش‌های اقتصادی غافل مانده است که دولت آینده باید از این فرصت بسیار ارزشمند به نحو مطلوب بهره ببرد.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1730124
ارسال نظر
نظرات