شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730178

زبانه‌های آتش در دل کوه‌های لارستان فرو نشست

زبانه‌های آتش در دل کوه‌های لارستان فرو نشست
آتش‌سوزی در کوه های روستای خرده دره بخش جویم شهرستان لارستان با همکاری نیروهای داوطلب بسیج ، مردم محلی ، همیاران طبیعت و نیروی انتظامی بطور کامل مهار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، آتش‌سوزی در کوه های روستای خرده دره بخش جویم شهرستان لارستان با تلاش بی وقفه نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و با همکاری بخشداری، نیروهای داوطلب بسیج، مردم محلی، همیاران طبیعت و نیروی انتظامی بطور کامل مهار شد.

 
مسعود لادنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان با اعلام این خبر گفت: پس از دریافت گزارشات مردمی و همیاران طبیعت از وقوع حریق در کوه های روستای خرده دره بخش جویم لارستان بلافاصله نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی لارستان به منطقه اعزام و پس از دو روز تلاش بی وقفه درنهایت با همکاری گسترده نیروهای امدادی و اعضای هنگ امداد این حریق بطور کامل مهار گردید.
 
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری لارستان با اشاره به اینکه بسیج امکانات و نیروها برای اطفای حریق از همان ساعات اولیه اعلام آتش‌سوزی آغاز شد افزود: طبق گزارشات مردمی و همیاران طبیعت علت وقوع این آتش سوزی برخورد صاعقه با کوه بوده است.
 
لادنی ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم و دوستداران طبیعت منطقه در این عملیات از گردشگران و محافظان طبیعت خواست در راستای حفاظت از مناطق جنگلی بویژه زیستگاه گونه های نادر بیش از پیش تلاش کرده تا این گونه های ارزشمند حفظ و از نابودی در امان بمانند.
 
وی اضافه کرد: شماره تلفن های 139 و 1504 یگان امداد جنگل و مرتع آماده دریافت اطلاعات مردمی و همکاری آنان در خصوص گزارش آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730178
ارسال نظر
نظرات