شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:26 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730186
فرماندار ممسنی:

بیش از ۶۰درصد داوطلبان ورود به شورا در مرحله اول تایید و احراز صلاحیت شدند

بیش از ۶۰درصد داوطلبان ورود به شورا در مرحله اول تایید و احراز صلاحیت شدند
رییس ستاد انتخابات شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه استقبال از انتخابات شوراهای اسلامی و تیره‌های عشایری نیز خوب بوده است، گفت: بیش از ۶۰درصد داوطلبان ورود به شورا در مرحله اول تایید و احراز صلاحیت شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، داود ایوبی فرماندار ممسنی در گفتگو با خبرنگار این رسانه با بیان اینکه داوطلبان در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و تیره‌های عشایری برای تصاحب ۵۵۱کرسی در ۱۷۳روستا و تیره‌های عشایری و سه نقطه شهری رقابت خواهند کرد، گفت: آمار کل ثبت نام داوطلبان در روستاها ۹۵۲نفر بوده که ۹۴۱نفر نهایی شده است.

وی افزود: بیشترین تعداد مربوط به بخش مرکزی شهرستان با ۷۷ روستا و شهر و تیره‌های عشایری و در بخش ماهورمیلاتی با ۴۴نفر و در بخش دشمن  زیاری۳۱نفر و در بخش جوزار ۲۴نفر به ترتیب بیشترین رقابت را خواهند داشت.
 
انصراف پنج نفر کاندیدا از رقابت در کرسی شورا
 
ایوبی با اشاره به اینکه در این شهرستان تعداد سه روستا و ۲شهر دارای ۵کرسی شورا و شهر نورآباد مرکز شهرستان با توجه به جمعیت دارای ۷کرسی و دیگر مناطق روستایی و تیره‌های عشایری سه نفره خواهند بود، افزود: در سه شهر نوراباد و خومه‌زار و بابامنیر تعداد ۸۷نفر برای کرسی های شورای شهر ثبت نام کرده اند که تا کنون ۵ نفر از ادامه رقابت‌ها انصراف داده‌اند و صلاحیت مابقی توسط هیات اجرایی و نظارت با توجه به تقویم اجرایی در حال انجام است.
 
رییس ستاد انتخابات شهرستان ممسنی با اشاره به اینکه استقبال از انتخابات شوراهای اسلامی و تیره‌های عشایری نیز خوب بوده است، اظهار کرد: بیش از ۶۰درصد داوطلبان ورود به شورا در مرحله اول تایید و احراز صلاحیت شدند.
 
رییس هیات اجرایی برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا و تیره‌های عشایری همچنین از افزایش ١٥ درصدی داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستاها نسبت به دوره پنجم در شهرستان خبر داد و گفت: از کل تعداد ثبت نامی‌های انجام شده در روستاها تعداد ۸۹ زن و ۸۵۲ مرد نام نویسی کردند.
 
فرماندار ممسنی با بیان اینکه ۱۲ اردیبهشت آخرین فرصت اعتراض به صلاحیت می باشد که به فرمانداری ارایه نمایند، گفت: ۲۱۵ شعبه اخذ رای در شهرستان پیش بینی شده است و در حال حاضر در حال فراهم کردن تمامی امکانات لازم برای انتخابات پرشور در ۲۸خرداد می‌باشیم.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730186
ارسال نظر
نظرات