شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:24 منتشر شده در مورخ: 1400/02/12 شناسه خبر: 1730235
معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله:

بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی کرونا همه ظرفیت ها را پای کار خواهد آورد

بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی کرونا همه ظرفیت ها را پای کار خواهد آورد
گودرزی گفت: بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در کنار مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و همه ظرفیت ها را پای کار خواهد آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار محمد گودرزی معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی عصر امروز در نشست قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) استان مرکزی در اراک گفت: بسیج بر اساس ماهیت و وظایف ذاتی خود همواره در مقاطع مختلف در کنار مردم بوده و در مورد ویروس منحوس کرونا از ابتدای شیوع با اقدامات مختلف نقش آفرینی کرده است.

گودرزی اظهار کرد: در ابتدای شیوع بیماری کرونا بسیج با غربالگری های وسیعی که انجام داد توانست دستاوردهای بسیاری ایجاد کند که بعد از تهیه شدن طرح جامع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اقدامات مبارزه و کاهش آسیب ها را به شکل فراگیرتر انجام داد.

وی ادامه داد: بسیج مردمی که در طرح شهید سلیمانی رقم خورد توانست توان و ظرفیت های مردمی را برای مبارزه و کاهش آسیب ها پای کار بیاورد و خوشبختانه مردم هم در اجرای طرح نقش بسیار موثری ایفا کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله استان مرکزی بیان کرد: وجود ۱۳۴ هزار سفیر سلامت در استان مرکزی نشان از استقبال و مشارکت مردم شریف استان برای اجرای طرح شهید سلیمانی دارد که بیش از ۵ هزار ۵۰۰ بسیجی در کنار ۶۹۸ پایگاه سلامت در طرح شهید سلیمانی نقش آفرینی می کنند.

گودرزی افزود: امروز آنچیزی که در خصوص  کرونا نیاز است کاهش ابتلاء به ویروس است که طرح شهید سلیمانی می تواند با رصد، شناسایی ، بیمار یابی و مدیریت قرنطینه ها بسیار در این راستا موثر باشد.

وی ادامه داد: بسیج برای اجرای طرح واکسیناسیون عمومی در کنار مراکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود و همه ظرفیت ها را پای کار خواهد آورد.

معاون هماهنگ کننده سپاه روح الله بیان کرد: اقشار بسیج ظرفیت های اجتماعی زیادی دارد که در کنار بسیج محلات بسیار می تواند برای تثبیت و کنترل کامل بیماری نقش آفرینی کنند که در گام پنجم طرح شهید سلیمانی پای کار آمده اند.

گودرزی افزود: خوشبختانه استان مرکزی با هم افزایی ها و مشارکت همه جانبه عملکرد درخشانی در حوزه مبارزه با بیماری کرونا دارد و بسیج و سپاه همه ظرفیت ها را برای تثبیت و کنترل بیماری پای کار خواهد آورد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در راستای اجرای واکسیناسیون عمومی همه ظرفیت ها با هماهنگی شبکه بهداشت پای کار خواهد آمد و در صورت نیاز با مشارکت سایر دستگاه ها و نیروهای مسلح کلیه حوزه ها و پایگاه های مقاومت، مساجد و حسینیه ها را برای اجرای بهتر واکسیناسیون آماده خواهیم کرد.

هفته های آینده از بحران فاز چهارم بیماری کرونا در استان مرکزی عبور خواهیم کرد

علی علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بسیج و سپاه از ابتدای شیوع بیماری در کنار دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان بوده و بسیجیان توانسته اند با نقش آفرینی های گسترده بسیاری از خلاء ها را جبران کنند.

علیمحمدی اظهار کرد: گام پنجم طرح شهید سلیمانی به مراتب با قوت تر از گذشته با نقش آفرینی بسیجیان و مراکز بهداشت ادامه پیدا خواهد کرد و البته در این گام خدمات و اقدامات گسترده تر خواهد شد.

وی افزود: در اجرای واکسیناسیون عمومی قطعا از ظرفیت ها و توانمندی های بسیج و سپاه استفاده خواهیم کرد چراکه بسیج علاوه بر کارکردهای مختلف توانمندی های بسیار خوبی دارد که قطعا از آنها استفاده خواهیم کرد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: خوشبختانه در هفته جاری ازنظر ابتلاء به بیماری به وضعیت ثبات رسیده ایم ولی متاسفانه میزان مرگ و میر با توجه به بستری های هفته های گذشته همچنان بالا است.

وی خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود با رعایت پروتکل ها توسط همه مردم و اقشار جامعه و تلاش و هم افزایی بیشتر مسئولین در سطح استان بتوانیم در هفته های آینده از بحران فاز چهارم بیماری کرونا عبور کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730235
ارسال نظر
نظرات