شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1400/02/13 شناسه خبر: 1730348
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان:

فصل زاد و ولد گاندو آغاز شد/نصب تابلوهای هشدار در زیستگاه تمساح پوزه کوتاه

فصل زاد و ولد گاندو آغاز شد/نصب تابلوهای هشدار در زیستگاه تمساح پوزه کوتاه
وحید پورمردان گفت: تابلوهای هشدار دهنده خطر احتمال حمله گاندو در منطقه حفاظت شده باهوکلات در زیستگاه های تمساح پوزه کوتاه نصب شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: در روستای شکرجنگل از توابع بخش مرکزی شهرستان راسک که بیشترین برکه های زیست تمساح در نزدیکی آن قرار دارد تابلوی هشدار دهنده گاندو به کمک دهیاران و همیاران محیط زیست در محل مناسب نصب شد.

وی ادامه داد: آموزش های لازم جهت جلوگیری از حمله گاندو در فصل تخم گذاری به دانش آموزان و مردم بومی منطقه نیز توسط محیط بانان شهرستان های مربوطه ارائه شد.

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به چندین اتفاق ناگوار برای کودکان روستاهای میزبان گاندو که علی رغم آموزش های ارائه شده رخ داد، این اداره کل در قالب یک برنامه گسترده و جامع با اعزام تیم های محیط بانی و کارشناسی در مناطق مختلف نزدیک به زیستگاه های این گونه آموزش جوامع محلی را آغاز کرده است و با جدیت دنبال می کند و تابلوهای هشدار دهنده نیز در این مناطق نصب می شود.
 
وی خاطرنشان کرد:  از اردیبهشت هر سال تا مهر ماه فصل زادآوری تمساح ها ست، طی این مدت از آنجایی که احتمال دارد، گاندوهای کوچک مورد حمله تمساح های نر قرار بگیرند، تمساح مادر خیلی نسبت به زیستگاه و نوزادان خودش حساس شده و برای این که از نوزدانشان دفاع کند، استرس بیشتری را متحمل می شود که دلیل تهاجمی شدن آن است.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1730348
ارسال نظر
نظرات