شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:35 منتشر شده در مورخ: 1400/02/13 شناسه خبر: 1730473
دهیار روستای سبوک:

همنوایی باد و آتش ۱۰ هکتار از باغات آبشار "رمقان" را طعمه حریق کرد/ عدم آنتن‌دهی تلفن همراه؛ مانع تماس با نیروهای امدادی

همنوایی باد و آتش ۱۰ هکتار از باغات آبشار "رمقان" را طعمه حریق کرد/ عدم آنتن‌دهی تلفن همراه؛ مانع تماس با نیروهای امدادی
عباسی گفت: به دلیل وزش باد شدید آتش سوزی گسترش پیدا کرده و قریب به ۱۰ هکتار از باغات منطقه که متعلق به افراد محلی بود در آتش سوخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سرویس حوادث شیرازه، فیض الله عباسی دهیار روستای سبوک از توابع آبشار رمقان منطقه کوهمره سرخی در گفتگو با خبرنگار این رسانه از آتش سوزی گسترده ای در باغات منطقه خبر داد و گفت: روز گذشته حوالی ساعت ۱۵ مردم منطقه از آتش سوزی بخشی از باغات محلی خبر دادند، بلافاصله بخشدار ارژن، دهیاری و شوراها با نیروهای مردمی برای مهار آتش به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل وزش باد شدید آتش سوزی گسترش پیدا کرده و قریب به ۱۰ هکتار از باغات منطقه که متعلق به افراد محلی بود در آتش سوخت.
 
 
 
عباسی با ابراز تاسف از این اتفاق عنوان کرد: علی رغم تلاش های بسیار دهیار، شورا و مردم منطقه برای تماس با آتش نشانی و  درخواست کمک از دیگر روستاها و نیروهای امدادی، ضعیف بودن آنتن تلفن و قطع و وصل شدن تماس باعث شد موفق به برقراری تماس نشویم و همین امر موجب گسترش آتش و جان باختن یکی از اهالی شد.
 
بنا به گفته دهیار روستای سبوک، مرد حدودا ۷۰ ساله ای که برای جمع آوری گیاهان دارویی به اراضی منطقه مراجعه کرده بود پس از روشن کردن آتش متوجه وزش باد شده و اقدام به خاموش کردن آتش می‌کند اما وزش شدید باد مانع از اینکار شده و آتش به دیگر باغ های محلی کشیده می شود.
 
عباسی خرابی جاده و صعب العبور بودن مسیر برای رسیدن نیروهای امداد را از دیگر دلایل گسترش آتش عنوان کرد و افزود: آتش سوزی روزگذشته از ساعت ۱۵ آغاز و پس از  شش ساعت تلاش بی وقفه ساعت ۲۱ شب گذشته توسط افراد محلی مهار شد.
 
 
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1730473
ارسال نظر
نظرات