شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 13:19 منتشر شده در مورخ: 1400/02/14 شناسه خبر: 1730723
امام جمعه نودشه:

حضرت علی(ع) در میان ستارگان تربیت شده مکتب رسول الله(ص) از درخشندگی ویژه ای برخوردار است

حضرت علی(ع) در میان ستارگان تربیت شده مکتب رسول الله(ص) از درخشندگی ویژه ای برخوردار است
ماموستا ملا احمد مبارکشاهی گفت: در خصوص شخصیت حضرت علی(ع) ،اهل سنت فرموده اند در میان ستارگان تربیت شده مکتب رسول الله(ص) بعضی چون حضرت علی ابن ابی طالب از درخشندگی ویژه ای برخوردار هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  ماموستا ملا احمد مبارکشاهی در گفتگو با خبرنگار هزار ماسوله با اشاره به شهادت حضرت علی(ع)، اظهار داشت: حب و علاقه به خاندان پیامبر بزرگوار اسلام یکی از پایه های اتحاد مسلمانان است، چرا که تمامی مذاهب اسلامی، برای خاندان آن حضرت احترام خاصی قائل هستند.

امام جمعه نودشه افزود: امام علی(ع)خلیفه چهارم نزد اهل سنت و امام اول اهل تشیع است و علی رغم اختلاف در طبقه بندی اول یا چهارم، ایشان جزء عشیره مبشره است که خداوند وعده بهشت را به وی داده است.

وی گفت: می توان با الگو گیری از این بزرگ مرد اسلام، ریشه تمام کینه ها و دشمنی ها را در بین مسلمانان بخشکاند.

وی ادامه داد: برای پی بردن به عظمت، و بزرگی حضرت علی(ع)باید به کلام پیامبر بزرگوار اسلام(ص) متوسل شد که می فرماید علی را به جز مومن دوست ندارد و به جز منافق دشمنی ندارد.

ماموستا مبارکشاهی اضافه کرد: در خصوص شخصیت حضرت علی(ع) ،اهل سنت فرموده اند در میان ستارگان تربیت شده مکتب رسول الله(ص) بعضی چون حضرت علی ابن ابی طالب از درخشندگی ویژه ای برخوردار هستند.

وی ادامه داد: چون آن حضرت از آغاز نوجوانی در خانه وحی بالندگی یافت و پا به پای پیامبر رحمت در همه مراحل دشوار ایام بعثت و کینه توزی های قریش، لحظه ای رسول خدا را تنها نگذاشت.

وی گفت: او نه تنها در لیله المبیت سودای جان بر سر عقیده نمود و به عوض پیامبر در بسترش خوابید، بلکه تا آخر عمر، پا به پای پیامبر(ص) در کنار دیگر یاران از اسلام دفاع کرد.

امام جمعه نودشه خاطر نشان کرد: لازم به توضیح است که اصحاب رسول الله در میان خود رحماء بینهم بوده اند.و هیچ گونه اختلاف و مشکلی نداشتند و خداوند از همه آنان راضی بود.

وی با اشاره به آیه ۱۰۰ سوره توبه گفت: با استناد به این آیه تمامی اصحاب پیامبر اهل بهشت هستند و خداوند از همه آنان راضی است.

وی گفت: امام علی پس از تمام خدمات اتم و اکمل که به اسلام داشت به دست کینه توزان و در محراب رسول الله (ص) و در شب قدر به درجه رفیع شهادت نائل شد.

وی افزود: از نظر ما اهل سنت، یاران پیامبر تربیت شدگان مکتب پیامبر هستند و همه بر حق بودند و توهین به شاگردان مکتب نبوت توهین به خود پیامبر است.

ماموستا مبارکشاهی در پایان گفت: هیچ دشمنی بین حضرت علی با دیگر  اصحاب وجود نداشته است و سخن گفتن از اختلاف بین اصحاب، کار دشمنان اسلام است تا در بین صفوف مسلمین، تفرقه بیاندازند و ما مسلمانان باید هوشیار باشیم که اختلاف به نفع هیچکس نیست اما وحدت، قدرت و شوکت مسلمین را بیشتر می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1730723
ارسال نظر
نظرات