شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730864
نماینده شیراز:

دچار یک خود تحریمی در زمینه تولید کشور هستیم

دچار یک خود تحریمی در زمینه تولید کشور هستیم
روح‌الله نجابت گفت: دچار یک خود تحریمی در کشور هستیم لذا اینکه تحریم‌های دشمنان را موضوع اول کشور مطرح می‌کنند، مهم است اما به اهمیت سد ایجاد شده توسط دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای تولید نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح الله نجابت نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار شیرازه با اشاره به شعار سال جاری گفت: پرداختن به "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" وظیفه آحاد مردم به خصوص مسئولینی است که در این فضا ایفا نقش می‌کنند.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی وظیفه اصلی خودش را کمک در راستای جامعه عمل پوشاندن به منویات رهبرمعظم انقلاب می‌داند لذا این رویه در تصویب قوانین مدنظر است و کارگروه ویژه‌ای در مجلس شکل گرفته تا در این جهت قوانینی که مانعی در مقابل تولید کنندگان تبدیل شده است را شناسایی کند و در کمیسیون جهش تولید بررسی شود.

 
نجابت در خصوص سوال خبرنگار «شیرازه» مبنی بر رویکرد نمایندگان شیراز و زرقان در راستای تحقق شعار سال در حوزه انتخابیه اظهار داشت: در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان نیز بنا را بر قدرت بخشیدن به رویه قبلی گذاشته‌ایم و این رویه "ارتباط و حضور بین تولید کنندگان، احصا مشکلات و در نهایت شناسایی راهکار ها" است.
 
به گفته نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، تولید کنندگان مطالبات به حقی را دارند که بعضا در بروکراسی اداری ناپدید می شود لذا بخشی از مشکلات تولیدکنندگان که در دستگاه های اجرایی است را می توانیم حمایت کنیم و مطالبات به حق‌شان را با قائده و قانون مطرح کنیم لذا کارگروه ویژه‌ای در دفتر شیراز برای بررسی و احصا مشکلات شکل گرفته است. 
 
روح الله نجابت در خصوص اصلی‌ترین مانع سد راه تولید کشور بیان داشت: بزرگترین مقابل تولید در کشور ما تصمیماتی است که مسئولین اتخاذ می کنند چرا اینکه اقدامات تولید کننده را تحت الشعاع قرار می دهد و نمی تواند در فضای با ثباتی تصمیم گیری کند.

دچار یک خود تحریمی در کشور هستیم

وی تصریح کرد: در سوال اخیری که از وزیر اقتصاد داشته‌ایم خیلی از مسائل مانع تولید مطرح شد؛ یکی از این موارد مجوز کسب و کار بود که انواع مجوزهای دست و پاگیر در مقابل تولید کننده قرار می گیرد که باعث انصراف تولید کننده از کار تولیدی می‌شود.
 
عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه دچار یک خود تحریمی در کشور هستیم، تاکید کرد: اینکه تحریم های دشمنان را موضوع اول کشور مطرح می کنند، مهم است اما به اهمیت سد ایجاد شده توسط دستگاه‌های اجرایی و دولتی برای تولید نیست.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730864
ارسال نظر
نظرات