شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:41 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730882

طلبه ای که با تشکیل گروه جهادی ۵ فرد معسر را بیمه کرد

طلبه ای که با تشکیل گروه جهادی ۵ فرد معسر را بیمه کرد
گروه جهادی شهید شهرابی اراک با وجود اینکه بیش از چندماه از شروع فعالیت اش نمی گذرد اما تاکنون توانسته است ۵ فرد معسر را تحت پوشش بیمه قرار دهد و با همراهی گروه جهادی شهیداکبر زاده تعدادی از اقشار آسیب پذیر را حمایت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ تلاش گران جهادگر با روحیه انقلابی کاستی ها، کمبودها و مشکلات را شناسایی و با سوق دادن حمایت خیران و گروه های جهادی تلاش می کنند از ظرفیت های بومی برای رفع مشکلات و خدمت به مردم بهره گیرند.

طی یکسال گذشته اما ضمن رشد تعداد گروه های جهادی به لحاظ کمی کارکردهای مختلفی از این مجموعه ها را شاهد هستیم؛ از همراهی کادر درمان در خط مقدم مقابله با کرونا، تا پیش قدم شدن در طرح شهید سلیمانی، رزمایش کمک های مومنانه و مواردی از این دست که می تواند با ایجاد حس همدلی قدری از اندوه و فشار این روزهای سخت کرونایی بکاهد.

همانطور که گفته شد فعالیت های جهادی تنها خلاصه شده در کار عمرانی نیست، هر چند شاید آنچه در این سال ها نمود بیشتری پیدا کرده است اقدامات عمرانی جهادگران است اما مسئله کرونا و تأثیرات آن بر فضای جامعه باعث شد تا فعالیت های فرهنگی و اجتماعی از جنس کارهای جهادی هم بیشتر جلوه کند و قاب های خاطره انگیزی از همدلی و مواسات در دل روزهای طاقت فرسا و بعضاً تلخ کرونایی به ثبت برسد.

یکی از این قبیل فعالیت های فرهنگی و اجتماعی که به خصوص طی یکسال اخیر پر رنگ تر شده است حمایت های از خانواده های آسیب دیده از بیماری کرونا به طُرق مختلف است که در ادامه به نمونه ای از آنها اشاره خواهیم داشت.

طلبه ای که با تشکیل گروه جهادی ۵ فرد معسر را بیمه کرد

حجت‌الاسلام اسدی از طلاب جهادگر در گفتگو با دیارآفتاب گفت: از آذرماه سال ۹۹ مصادف با هفته بسیج دو گروه جهادی را تحت عنوان گروه‌های جهادی شهید محمد شهرابی و شهید اکبر زاده تشکیل دادیم و به ثبت رساندیم که هدف ما این بودیم تا افراد معسر شناسایی توسط کارگروه‌ها را موردحمایت قرار دهیم.

مسئول گروه جهادی شهید شهرابی افزود: این گروه‌ها زیرمجموعه بسیج طلاب تشکیل‌شده و با تلاش جمعی از طلاب در حال فعالیت است اما این به این معنا نیست که فقط طلبه‌ها می‌توانند در این گروه فعالیت داشته باشند.

اسدی تصریح کرد: کارگروه‌های جهادی تشکیل‌شده در قالب گروه شهید محمد شهرابی در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و شناسایی و بیمه این عزیزان فعالیت می‌کند و گروه شهید اکبر زاده اقداماتی در راستای حمایت‌های معیشتی و ایجاد اشتغال را انجام می‌دهد.

وی افزود: با توجه به اهداف دو کار را دنبال کردیم که یکی بحث بسته‌های حمایتی و دیگری موضوع بیمه این افراد را داشته باشیم که با توجه به شیوع بیماری کرونا و تهدیدات آن کمترین آسیب را ببینند و از آن تاریخ ۵ نفر از این عزیزان با حفظ کرامت شخصی در مناسبت‌های مختلفی بیمه شدند.

مسئول گروه جهادی شهید شهرابی با تأکید بر اینکه هدف ما مبارزه با فقر است ادامه داد: تأکید ما بر این بود تا منابع این کار از راه‌های مختلفی تأمین شود که در حال حاضر حمایت خیرین، صدقات جاریه و پویش جمع‌آوری پلاستیک‌ها و درب بطری و فروش آن برای بازیافت از جمله منابعی هستند که برای حمایت ها مور استفاده قرار می گیرند.

اسدی خاطرنشان کرد: در همین راستا سعی می‌کنیم با توجه به ارتباطاتی که با برخی نهادها و خیرین داریم درصورتی‌که فرصت شغلی‌ای ایجاد شود از بین عزیزانی که توسط کارگروه‌ها شناسایی‌شده‌اند افرادی را معرفی کنیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730882
ارسال نظر
نظرات