شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:31 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730897
در دیدار نماینده قروه و دهگلان با فرمانده سپاه دهگلان عنوان شد؛

احداث جاده روستایی به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در کردستان

احداث جاده روستایی به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه در کردستان
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در دیدار با نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: عملیات اجرایی بهسازی و احداث جاده روستای قشلاق خداکرم به همت قرار گاه پیشرفت وآبادانی سپاه بیت المقدس کردستان و راهدای شهرستان دهگلان آغاز شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از کُردتودی، پرویز اوسطی نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان با فرمانده و پرسنل ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در راستای حل مشکلات شهرستان دیدار کرد.

سرهنگ پاسدار محمد امانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در این نشست از آغاز عملیات اجرایی بهسازی و ترمیم جاده روستای قشلاق خداکرم خبر داد و گفت: این جاده با همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه بیت المقدس کردستان و با مشارکت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای دهگلان و ظرفیت محلی به طول 7 کیلومتر احداث خواهد شد.

امانی افزود: در روستای 35 خانواری قشلاق خداکرم سه بیمار سرطانی ساکن هستند که در طول هفته به پزشک نیاز دارند و با توجه به مشکلات راه روستایی این بیماران در فصول بارندگی و زمستان نمی توانستند جهت مداوا به پزشک مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه دهستان بلدستی از دهستان های هدف قرار گاه پیشرفت و آبادانی  در راستای محرومیت زدایی است افزود: سی و هشت پروژه در این دهستان با اولویت حل مشکل آب شرب در دست اقدام است و از محل اعتبارات محرومیت زدایی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت دهگلان برای احداث پل های این مسیر مبلغ 250 میلیون ریال باکس خریداری شده است و با نوید احداث این جاده تا کنون چندین خانواده به روستا مهاجرت معکوس داشته اند که در صورت احداث این جاده شاهد مهاجرت معکوس چندین خانوار دیگر به روستا خواهیم بود.

 پرویز اوسطی نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در ادامه نشست با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان با اشاره به مشکلات شهرستان در بحث فاضلاب روستایی شهرستان گفت: در روستاهای بخش شمالی شهرستان اگر فاضلاب روستایی به صورت مستقیم وارد روخانه تلوار شود این مصیبت است که نیازاست با کار کارشناسی صورت  گرفته درصدد جذب اعتبار باشیم که فاضلاب این محور سر و سامان یابد زیرا اگر وارد روخانه شود منابع را آلوده می کند.

اوسطی با بیان اینکه بلدستی به عنوان مرکز دهستان به یک مرکز خرید گندم نیاز دارد که این مشکل حل شده در کنار مرکز خرید خضرلک فعال شود و دیگر قضیه دپو و خرید بیش از ظرفیت درمرکز خرید گندم خضرلک باعث مشکل نشود و شرکت تعاونی نیز فعال شود.

 وی از فرمانده سپاه دهگلان خواست در زمینه اجتماعی کمک کنند که مردم روستای بلدستی قانع شوند یک پروژه 50 هکتاری گلخانه که تخصیص آب مورد نیاز از وزارت نیرو از سد قوچم گرفته خواهد شد با محوریت بلدستی احداث شود که محرومیت منطقه را بر طرف خواهد کرد و باعث ایجاد اشتغال عظیم در منطقه خواهد شد اما اینکار به توجیه شدن مردم نیاز دارد و به نفع مردم است هر چند این پروژه نیاز به اعتبار استانی ندارد که اعتبارآن شناور وملی است و بهره مندی آن برای جوانان و مردم بیکارمنطقه منطقه است.

اوسطی با اشاره به مستقر شدن تعاونی دامداران در منطقه بلدستی گقت: باید نهادهای دامی به آسانی در اختیار دامداران روستاهای این منطقه قرار داده شود که افراد دامدار مشخص و شناسایی شوند و با توجه به سهمیه شهرستان حق هر دامدار به خودش واگذار شود که نیاز حوزه نهادهای دامی هم ساماندهی شود.

 وی با اشاره به وجود مراتع در منطقه بلدستی گفت: اگر تعاونی مرتعداران تشکیل شود بخش قابل واگذاری در منابع طبیعی به تعاونداران تحویل داده شود که بتوانند پروانه چرای دامداران را تامین کنند و در بحث واگذاری منابع ملی برای اجرای پروژه ها  که قانون اجازه داده از ظرفیت تعاونیها استفاده کنند.

 نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان با اشاره به سایت بوجاری گندم در روستاهای شهرستان گفت: درهیچ روستایی سایت بوجاری وجود ندارد و باید در هر روستا یا هر دو روستا یک سایت بوجاری مستقر شود.

 اوسطی با اشاره به مناطق مسکونی فرسوده قسمت غربی همجوار رود خانه شهردهگلان گفت: پیگیر این موضوع هستم که اعتبارات مناطق فرسوده در دسترس قرار گیرد و ما حمایت خواهیم کرد و با توجه به اینکه درعمران شهری دو شهرستان بسیار ضعیف هستیم که با تغییر و تحول انتخابات بتوانیم با تلاش حوزه عمرانی مبلمان شهری دو شهرستان  را سرو سامان دهیم.

وی با اشاره به تشکیل تعاونی بحث زمین مسکونی نیرهای نظامی و انتظامی گفت: این موضوع قابل پیگیری است که از آن حمایت خواهم کرد و در قالب طرح ملی مسکن هم موضوع قابل پییگری است که این حق پرسنل نیروهای نظامی وانتظامی است که این دغدغه ماست.

  وی با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از رئیس و روسای ما در مقام ریاست با مردم صحبت می کنند ریاست طلبی و در مقابل مردم تکبر و فخر فروشی می کنند گفت: این واقعیتی تلخی است که اجازه نخواهیم داد زیرا مدیر باید خدمتگزار مردم باشد و اگر مدیری کار نکند و فخر فروشی و تکبر ورزد با او تعارف نداریم باید خدا حافظی کند و مدیران و مسئولان باید از افراد شایسته باشند.

اوسطی با اشاره به اجرای طرح فاز دوم لاستیک بارز و افزایش سرانه صنعتی در دو شهرستان گفت: زمین در شهرکهای صنعتی باید به اهلش واگذار شود زیرا افراد زمین زمین خوار و فرصت طلب به بهانه سرمایه گذاری سوء استفاده می کنند و کسانی که زمین در راستای ایجاد اشتغال  تصرف کرده اند اگر واحد را احداث نکنند باید خلع ید شوند که دنبال حل این مشکل هستیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730897
ارسال نظر
نظرات