شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730975
مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه عنوان کرد؛

حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستان‌ها

حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستان‌ها
قرایی گفت: دانش آموزان خانواده کمیته امداد که در هنرستانها ثبت نام کنند مورد حمایت ویژه از سوی آموزش و پرورش قرار می گیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضا قرائی مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار  صبح توس؛ اظهار داشت: بهترین گزینه برای ورود دانش آموزان به بازار کار تحصیل در هنرستانها و فراگیری حرفه های نوین به منظور تامین نیازهای جامعه است.

وی تصریح کرد: با تفاهم با کمیته امداد آماده حمایت ویژه از دانش آموزان محرومی هستیم که به منظور ادامه تحصیل در هنرستانها تحصیل کنند، لذا تامین هزینه های کتاب و لوازم آموزشی وهمچنین آموزش رایگان برخی رشته ها از طریق سازمان فنی و حرفه ای از جمله این خدمات است.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه با اشاره به شرایط اقتصادی جامعه گفت: در کنار آموزش معیشت دانش آموزان از دغدغه های اصلی ما است که در این زمینه به همت معلمان و کادر اجرائی مدارس و کمک خیرین گامهایی در جهت تامین پوشاک، لوازم التحریر و تهیه بسته های معیشی برداشته شده است.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان محروم قبل از اینکه تحت حمایت نهادهای حمایتی باشند متعلق به آموزش و پرورش هستند و توجه به نیازهای آنها را وظیفه خود می دانیم.

رئیس کمیته امداد تربت حیدریه نیز در این خصوص گفت : علاقه خدمت به محرومین در مجموعه آموزش و پرورش که برگرفته از نیت های پاک معلمان است در تعامل آنها با خانواده بزرگ امداد تبلوور یافته است.

سید سعید عبد اله زاده با اشاره به تحصیل 1500 دانش آموز محروم تحت حمایت کمیته امداد در مدارس تربت حیدریه افزود: توانمند سازی خانواده ها از اهداف و برنامه های بنیادین کمیته امداد است و آموزش و پرورش به عنوان محور توسعه می تواند در نهادینه کردن فرهنگ توانمند سازی نقش اساسی را ایفا کند.

وی گفت در حال حاضر 1043 فرزند یتیم و محسنین در تربت حیدریه منتظر حمایت خیرین و نیکوکاران هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1730975
ارسال نظر
نظرات