شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730991
مدیرعامل شرکت آبفای استان یزد:

افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در استان یزد/ تأمین آب تابستان امسال سخت خواهد بود

افزایش ۲۰ درصدی مصرف آب در استان یزد/ تأمین آب تابستان امسال سخت خواهد بود
ریاضتی گفت: میزان مصرف آب استان یزد از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب بوده که با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اصغر ریاضتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: تعداد شهرهای قلمرو فعالیت شرکت آب و فاضلاب استان یزد تا پایان سال ۱۳۹۹ در ۱۳ شهر با ۴۳۵هزار و ۹۴۳ مشترک آب و ۶۳ هزار و ۶۷۶ مشترک فاضلاب و یک هزار و ۱۸۸ روستا با  ۱۱۸هزار و ۵۳۳ مشترک آب روستایی بوده و در قالب واحدهای خودگردان مدیریت می‌شود.

 
وی در خصوص میزان مصرف آب در استان در سال جاری عنوان کرد: میزان مصرف آب در استان یزد از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار متر مکعب بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲۰.۴۹ درصدی را نشان می‌دهد.
 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد در خصوص آب مصرفی استان افزود: در استان یزد در بخش شرب و بهداشت حدود ۵۰ درصد از منابع آب زیرزمینی و ۵۰ درصد از منابع آب انتقالی استفاده می‌شود.
 
ریاضتی تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید بارندگی در سال آبی ۹۹-۱۴۰۰ با کاهش شدید منابع آب مواجه شده‌ایم علاوه بر آن،گرمای بی سابقه در فروردین امسال و نیز بحث کرونا مصارف را به شدت افزایش داده است بنابراین تابستان امسال سال سختی در تامین آب شرب و بهداشت هم در استان یزد و هم در کشور خواهد بود.
 
وی ادامه داد: با گرم شدن هوا و افزایش مصرف، میزان آب انتقالی پاسخگوی نیاز شهروندان نیست و برای تامین آب مجبور به اختلاط بیش تر آب منابع داخلی با آب انتقالی هستیم که این موضوع باعث تغییر در طعم و مزه آب می‌شود اما لازم به ذکر است این آب از لحاظ کاملا سالم و بهداشت می‌باشد و هیچ گونه مشکلی ندارد.
 
ریاضتی افزود: در هر فصل تابستان و افزایشظ مصرف، در هر منطقه یزد، منابع داخلی همان محدوده با آب انتقالی مخلوط می‌شود که طعم و مزه آب آن مناطق هم با توجه به EC مورد نظر آن منبع ممکن است متفاوت  با بقیه مناطق باشد.
 
وی در خصوص وضعیت آبرسانی به روستاها در سال جاری عنوان کرد: با توجه به وضعیت بارندگی سال جاری و نیز هوابین بودن تعداد زیادی از چاه‌های تامین آب شرب در مناطق روستایی وضعیت کمبود آب وجود دارد و بیش از ۳۰۰ روستا  به وسیله تانکر آبرسانی سیار می شود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1730991
ارسال نظر
نظرات